Po kilku latach przerwy powracają rowerowe zawody crossowe XC Gdańsk. Tego lata odbędą się dwie imprezy w lokalizacjach znanych i lubianych wśród miłośników kolarstwa crossowego: 1 lipca w okolicach ulicy Czyżewskiego, oraz 12 sierpnia przy Abrahama. Jeśli cross, to tylko w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym! Zaprasza Gdański Ośrodek Sportu wraz z Cyklo.

Zapisy na obie imprezy już ruszyły. Zawody zostaną przeprowadzone według sprawdzonej formuły, według której pierwsze ruszają na trasę dzieci 2-4-letnie na rowerkach biegowych, a wraz z upływem czasu na starcie stają zawodnicy coraz starsi, mający do pokonania coraz dłuższy dystans. Kulminacyjnym punktem tradycyjnie będzie już wyścig Elit na dystansie 20 (kobiety) i 25 (mężczyźni) kilometrów. Dystanse do pokonania będą jak zwykle idealnie dopasowane do wieku, możliwości i umiejętności zawodników każdej kategorii.

XC Gdańsk Czyżewskiego

XC Gdańsk Abrahama

Oczywiście nikogo, kto zna te miejsca, nie trzeba dodatkowo przekonywać o atrakcyjności tras crossowych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

 

Kto nie miał okazji się tam ścigać, powinien przekonać się sam! Wymagające technicznie, ale i dające niesamowitą satysfakcję podczas zmagań ścieżki, świetna organizacja imprezy, a także wszechobecna zieleń i natura sprawiają, że udział w imprezach XC to czysta przyjemność, nie tylko dla tych, którzy kończą zmagania na podium. Chociaż najlepsi, tradycyjnie już, mogą liczyć na nagrody i trofea.

Patronat: trojmiasto.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »