Regaty o Puchar Mariny Gdańsk wystartują w dniach 16-17 czerwca 2018 roku już po raz dwunasty. Ich organizatorem jest Gdański Ośrodek Sportu. Impreza została włączona do klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Każdego roku zawody mają mocną obsadę, z najlepszymi żeglarzami z Trójmiasta oraz Województwa Pomorskiego w stawce. Chętnie startują tutaj także reprezentanci Szwecji, Niemiec czy Rosji.

Żeglarze zagoszczą w Marinie Gdańsk, która będzie ich bazą na czas uczestnictwa w imprezie, już 15 czerwca. W ramach rywalizacji na Zatoce Gdańskiej zaplanowane są trzy wyścigi – dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę. Zmagania regatowe będzie można śledzić bezpośrednio z molo w Brzeźnie oraz z plaży od godziny 11.00.

Żeglarze będą ścigać się w trzech klasach: ORC, KWR, OPEN. Punkty za każdy z trzech wyścigów będą przypisane do zadeklarowanej przez startujących klasyfikacji:

  • Morski Żeglarski Puchar Polski
  • Puchar Bałtyku Południowego
  • Puchar Zatoki Gdańskiej

Podczas pierwszego dnia regat, w ramach Pucharu Mariny, zostanie dodatkowo rozegrany wyścig o Puchar Dwóch Komandorów. Wystartują w nim żeglarze zrzeszeni w jachtklubach z Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Po zakończeniu pierwszych wyścigów, dla wszystkich uczestników, ale też widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem, przygotowane zostały specjalne atrakcje. O godzinie 18:00 w ramach spotkania żeglarskiego odbędzie zakończenie i podsumowanie regat o Puchar Dwóch Komandorów oraz symboliczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku. Zaraz po tym rozpocznie się koncert zespołów szantowych. Wystąpią: Żeglarze Portowi, Atlantyda oraz Klang.

Ceremonia zakończenia Regat o Puchar Mariny nastąpi po ostatnim niedzielnym wyścigu, o godzinie 16:00 na nabrzeży przystani przy ul. Szafarnia.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu
Współorganizatorzy: Pomorski Związek Żeglarski, Polski Związek Żeglarski
Partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich, Gdańska Federacja Żeglarska
Sponsorzy: Granaria Gdańsk, NAVIGO Boats, Yachts & Yachting, Gdańskie Centrum Strzeleckie, Restauracja „DZIKI GON”, Koło widokowe AmberSky, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Centrum Hewelianum, Muzeum II Wojny Światowej
Patroni medialni: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, Dziennik  Bałtycki

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »