W Turnieju Młodzieżowym po raz kolejny najlepsi okazali się Dawid Pawlun i Jakub Kraut, wygrywając wszystkie mecze z rzędu. W meczu o 1. miejsce zmierzyli się z Mikołajem Lange i Jakubem Woźnym. Do stanu 14:14 to Lange i Woźny nadawali ton spotkaniu, jednakże po zmianie stron wiatru w żagle nabrali Kraut/Pawlun i aż do końca rozgrywki nie oddali przeciwnikom ani jednego punktu, wygrywając pewnie 21:14. W meczu o 3. lokatę zmierzyli się Marcin Jędrzejczyk/Szymon Laskowski oraz Kacper Karasiński/Krzysztof Kopernik. Obydwie pary miały po 1 zwycięstwie z poprzedniej fazy Turnieju. Zatem decydujący był bezpośredni pojedynek między w/w zespołami. Po ostatnim gwizdku sędziego triumfowali Jędrzejczyk/Laskowski w stosunku 21:14, toteż mogli wrócić do rodzinnego Malborka z cennymi nagrodami.

  1. Dawid Pawlun/Jakub Kraut
  2. Mikołaj Lange/Dawid Woźny
  3. Marcin Jędrzejczyk/Szymon Laskowski
  4. Kacper Karasiński/Krzysztof Kopernik

W Turnieju Open bezkonkurencyjni byli Radosław Konieczy/Mateusz Chyl, pokonując po drodze do finału m.in. Błońskiego/Sanewskiego, Hulińskiego/Damięckiego. W meczu o najwyższy stopień podium od początku kontrolowali przebieg spotkania, nie dając młodszym od siebie Ptaszyńskiemu/Mikołajewskiemu rozwinąć skrzydeł. Co prawda Maciej Ptaszyński, próbował co pewien czas uprzykrzyć mecz swoim przeciwnikom poprzez silną zagrywkę z wysoku, lecz nie zdołał dzieki tym zabiegom odwrócić losów spotkania finałowego. Ostatecznie 21:14 triumfowali Konieczny/Chyl. Nie mniej ciekawy był mecz o 3. lokatę, gdzie po obydwu stronach siatki stawili się Małecki/Sobstyl oraz Ciemachowski/Smereka. Wiele emocji było przede wszystkim w końcówce spotkania, gdzie od stanu 19:19 zwycięstwo wyszarpali wręcz Małecki/Sobstyl, wygrywając 21:19.

Nie sposób nie zauważyć, iż w Turnieju Nikon Cup Gdańsk następuje swoista zmiana pokoleniowa, gdyż m.in. Wojciech Małecki, Piotr Mikołajewski, Maciej Ptaszyński, Adrian Kusznerczuk (miejsce 5-8) swoją przygodę z siatkówką plażową rozpoczynali w rozgrywkach Młodzieżowych Nikon Cup Gdańsk, by aktualnie płynnie przejść do rozgrywek seniorskich i rywalizować jak równi z równymi z zespołami, które dochczas mogli oglądać z perspektywy boiska przeznaczonego dla mlodszej kategorii wiekowej. Nikon Cup Gdańsk zaczyna więc pisać własną historię!

  1. Radosław Konieczy/Mateusz Chyl
  2. Maciej Ptaszyński/Piotr Mikołajewski
  3. Wojciech Małecki/Adam Sobstyl
  4. Przemysław Smereka/Igor Ciemachowski

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »