Ostatnie decyzje Rady Ministrów dotyczące poluzowania pandemicznych restrykcji z pewnością ucieszą osoby, które tęsknią za aktywnością i rywalizacją. Najbliższe tygodnie powinny być dobrym czasem dla uczestników wszelkiego rodzaju imprez sportowych organizowanych przez GOS. Można się szykować na letnią porcję sportowych emocji!

Pierwszych poluzowań doświadczyliśmy już na początku maja, kiedy to dopuszczono organizację imprez sportowych na specjalnie do tego przystosowanych obiektach, a limit uczestników jednocześnie biorących udział w wydarzeniu powiększono do 50 osób. Dzięki temu blisko setka biegaczy wystartowała w trzeciej tegorocznej edycji zawodów #RUNGDN na Torze Motocrossowym w Gdańsku.

Działanie wznowiły też baseny, w których zorganizowane grupy dzieci i młodzieży mogą odbywać zajęcia przy 50% obłożeniu obiektów, a od piątku, 28 maja Pływalnie na Chełmie, Stogach, Oruni i Osowej będą dostępne dla wszystkich odwiedzających, oczywiście przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego, przy połowie maksymalnego obłożenia (z widownią).

Od 15 maja na odkryte obiekty sportowe powrócą także kibice, którzy będą mogli zająć do 25% przeznaczonych dla nich miejsc, natomiast dwa tygodnie później widzowie powrócą także do hal i obiektów krytych. Poluzowanie obostrzeń nie oznacza dla uprawiających sport oraz innych uczestników wydarzeń sportowych zwolnienia z reżimu sanitarnego, przestrzegania przepisów bezpieczeństwa, zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania bezpiecznej odległości od innych osób. Warto o tym pamiętać.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »