Zajęcia zumby należą do najpopularniejszych i najchętniej uczęszczanych w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku, dlatego na ich wznowienie w 2019 roku czekały dziesiątki, a śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że nawet i setki gdańszczan. Po kilku pierwszych, tanecznych spotkaniach, prowadzonych przez Anię Cegłowską można bez cienia wątpliwości powiedzieć, że zumba wróciła do hali przy ulicy Kołobrzeskiej w wielkim stylu!

Fotorelacja z zajęć mówi sama za siebie, natomiast prowadząca je Ania Cegłowska podkreśla, że w Miejskiej Hali Sportowej jest dużo miejsca, a nowe twarze są zawsze mile widziane. Przy okazji opracowała krótki przewodnik o tym, jak rozpocząć swoją przygodę z zumbą. Spróbujesz i Ty?

* Daj sobie trochę czasu, po paru piosenkach czy jednych zajęciach nie jesteś w stanie stwierdzić, czy właśnie znalazłeś wymarzoną dla siebie aktywność. Postaraj się wziąć udział w przynajmniej kilku godzinach z jednym instruktorem i zobacz czy porwie Cię Zumba, czy może lepiej poszukać innego treningu.

* Nie zniechęcaj się! Nie wszystko wychodzi od razu i jest to zupełnie normalne. Ale jest dobra wiadomość – trening czyni mistrza, z zajęć na zajęcia będziesz czuł się coraz pewniej i niewykonalne na początku kroki będą dla Ciebie coraz łatwiejsze.

* Dziwi Cię, że tańczysz od razu do muzyki nie ucząc się wcześniej choreografii? Na tym właśnie polega magia formuły Zumby – już od pierwszych zajęć tańczysz, trenujesz i bawisz się, a układy jesteś w stanie opanować naśladując instruktora.

* Nie staraj się na siłę powtórzyć wszystkiego. Kroki, ręce, ruch ciała – na pierwszych zajęciach człowiek może poczuć się zupełnie zagubiony. Dlatego na początek skup się na samym kroku, albo powtórz sam ruch rąk. Z zajęć na zajęcia będziesz czuł się coraz pewniej i dodasz nowe elementy.

* Jesteś pierwszy raz? Stań pośrodku sali, dzięki temu będziesz mógł obserwować i prowadzącego i dodatkowo osoby przed sobą, które dobrze znają choreografię. Nie chowaj się z tyłu, bo nie będziesz widział instruktora. Nie idź do pierwszego rzędu, bo możesz poczuć się trochę zagubiony.

* Daj się porwać muzyce, nie wstydź się i nie myśl o tym co pomyślą inni. Pamiętaj, że robisz to dla siebie i ważne, żebyś Ty czuł się dobrze.

* Patrz na instruktora, nie tylko na nogi, ale równie uważnie na ręce. Prowadzący pokazuje jaki krok będzie następny i od której nogi masz zacząć. Szybko nauczysz się czytać znaki i nawet tańcząc choreografie po raz pierwszy będziesz wiedział co się dzieje.

* Uśmiechnij się do osoby tańczącej obok na zajęciach – może właśnie poznałeś kogoś, kto zostanie twoim przyjacielem na całe życie?

Zumba Gold
Poniedziałek, godzina 20:30
Zumba
Czwartek, godzina 19:00
Miejska Hala Sportowa, ul. Kołobrzeska 61

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »