Zumba zawitała do Polski kilka lat temu i w krótkim czasie podbiła serca gdańszczan. A ponieważ to właśnie mieszkańcy naszego miasta decydują, jakie formy aktywności znajdują się w programie Aktywuj się w Gdańsku, ta wyjątkowa kombinacja tańca i fitness szybko znalazła się na liście zajęć organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Każde godzinne spotkanie to świetna zabawa i setki spalonych kalorii, dlatego zumbę należy określić jako idealną mieszankę przyjemnego z pożytecznym.

– Czuję się doskonale. Chodzę tutaj od trzech lat. Osób korzystających z zajęć ciągle przybywa. Przekrój jest pełen, od dzieci po zumbowe mamy i zumbowe babcie – mówi pani Jola.

 

– Zaczęłam chodzić na te zajęcia przed wakacjami, gdy dowiedziałam się o akcji Aktywuj się w Gdańsku i od tego czasu nie opuściłam ani jednej zumby. Naprawdę jest super, mam mnóstwo energii, bo panie, panowie, całe towarzystwo i Ania są nią tak naładowani, że naprawdę nie da się stąd wyjść bez uśmiechu – mówi z kolei Paulina.

W każdych zajęciach udział bierze co najmniej sto osób, ale Miejska Hala Sportowa przy ulicy Kołobrzeskiej może pomieścić dwa, a nawet trzy razy więcej ćwiczących. Jak deklaruje prowadząca zajęcia Ania Cegłowska, jedna z najlepszych instruktorek zumby w kraju, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

– W poniedziałek są zajęcia z zumby gold, przeznaczonej dla trochę starszych uczestników, gdzie tempo jest nieco wolniejsze. W czwartek jest intensywniej. Podczas zajęć można spalić od 400 do 700 kalorii, w zależności od zaangażowania w ćwiczenia. Poprawiamy kondycję i wydolność, ale to także świetny sposób na odstresowanie się. Przez tą godzinę odpoczywa nasza głowa, nie myślimy, tylko się bawimy – zauważa Ania.

Paulina potwierdza, że zumba nie tylko wpłynęła na jej świetne samopoczucie, ale i wzmocniła organizm.

– To nawet można zmierzyć, bo biorę także udział w treningach biegowych, także organizowanych w tamach akcji Aktywuj się w Gdańsku. I muszę przyznać, ze takiej kondycji i sprawności jeszcze nigdy nie miałam. A to naprawdę nie jest trudne, żeby poświęcić tę godzinkę czy dwie tygodniowo i wieczorem przyjść na zajęcia, pobawić się, poznać ludzi, a przede wszystkim zadbać o samego siebie – mówi uczestniczka zajęć.

Ania Cegłowska zwraca uwagę także na to, że dzięki zumbie ludzie są bardziej otwarci, pewni siebie i łatwiej namówić ich na aktywność i wyjście z domu. Z instruktorką zgadza się pani Jola.

– Zawiązują się między nami znajomości i przyjaźnie. Tu są ludzie w różnym wieku, ale spotykamy się także po zajęciach, umawiamy się nie tylko na zumbę. Same plusy – kończy z uśmiechem.

Zumba to propozycja nie tylko dla miłośników tańca. To przede wszystkim prosty przepis na świetne samopoczucie. Warto przyjść i sprawdzić osobiście – wolnych miejsc na pewno nie zabraknie!

Zumba Gold
Poniedziałek, godzina 20:30

Zumba
Czwartek, godzina 19:00
Miejska Hala Sportowa, ul. Kołobrzeska 61

Więcej informacji dotyczących zajęć Zumba Gold (tutaj)
Więcej informacji dotyczących zajęć Zumba (tutaj)

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »