Korzystając z trzytygodniowego pobytu w Polsce, wystartował w drugiej edycji cyklu XC Gdańsk 2018 i wygrał. Artur Sowiński, jeżdżący na co dzień we Włoszech na “szosie” nie miał większych problemów z pokonaniem rywali na ponad 26-kilometrowej trasie w Matemblewie.

Druga runda zawodów XC Gdańsk 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska odbyła się w sobotę, 30 czerwca. Tym razem kolarze przenieśli się do Matemblewa, gdzie czekało na nich kilka ciekawych podjazdów i zjazdów, z płaskim finiszem do mety. W stawce nie zabrakło znanych z tras mtb nazwisk. Zjawili się m.in. Robert Banach, Rosjanin Eduard Tomashevsky. Zabrakło za to Krzysztofa Krzywego, który wygrał pierwszą edycję gdańskich zawodów.

W grupie najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników już na pierwszym podjeździe tuż za startem na czoło stawki wysunął się Artur Sowiński. Przewaga wypracowana na pierwszym kółku pozwoliła mu kontrolować przebieg rywalizacji aż do samej mety.

Postanowiłem swoim tempem rozpocząć pod górkę. Zobaczyłem, że robi się luka tak ok. 20 metrów i resztę dystansu nie oglądałem się za siebie. Znajomy na trasie cały czas informował mnie o przewadze, więc starałem się utrzymywać bezpieczną odległość. Bardzo fajna trasa, techniczna, ciężka, takie typowe XC – podsumował Artur Sowiński, który ukończył zawody z wynikiem 1:11,13.

Drugie miejsce podobnie, jak przed czterema tygodniami wywalczył Eduard Tomashevsky /WEST MTBO TEAM Kalinigrad/. Jego czas to 1:13,41. Za nim na mecie pojawił się Robert Banach /Apteka Gemini Banach Sport Team/ z wynikiem 1:14,28.

Wśród pań najszybsza okazała się Paulina Juchniewicz z czasem 1:35,20. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Wydrowska /DiverseExtremeTeam/ z wynikiem 1:36,16, a trzecia finiszowała Magdalena Fabjanowicz1:39,48.

W pozostałych kategoriach wiekowych uczestnicy ścigali się na krótszych dystansach. W grupach wiekowych nie brakowało amatorów, którzy podczas swoich przejazdów mieli możliwość podglądania techniki jazdy najlepszych zawodników. Gdański Ośrodek Sportu, organizator zawodów, do zabawy zaprosił również dzieci i młodzież. Najmłodsi mieli możliwość zabawy na  rowerkach biegowych. Ci starsi mogli już poczuć smak rywalizacji z kolegami na dedykowanych, krótki trasach.

Finałowa, trzecia edycja zaplanowana została na 28 lipca. Informacje i zapisy na stronie sportgda.noveo3.hekko24.pl.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym
Sponsor: SUEZ
Patroni medialni: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »