Jeśli masz 15-25 lat, pragniesz przeżyć przygodę, jesteś ciekawy świata, masz dość nudy, chcesz poznać wartościowych ludzi – dołącz do nas! Zapisz się na warsztaty żeglarskie „Akademii Zaruskiego”!

„Akademia Zaruskiego” obejmuje szereg aktywności realizowanych w ramach działalności gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski” w zakresie wychowania morskiego i edukacji nieformalnej młodzieży. Organizujemy rejsy zatokowe i pełnomorskie, spotkania w szkołach, zwiedzanie żaglowca, „Ferie na Zaruskim”, „Gdańską Szkołę pod Żaglami”, a od tego roku również warsztaty żeglarskie – mówi Piotr Królak, oficer programowy gdańskiego żaglowca szkolnego.

Warsztaty żeglarskie „Akademii Zaruskiego” prowadzi wykwalifikowana i doświadczona kadra żaglowca „Generał Zaruski” oraz zaproszeni goście specjalni.

Celem warsztatów jest zwiększenie kompetencji uczestników w sferze fizycznej, psychicznej i emocjonalnej przez udział w aktywnościach żeglarskich. To świetna forma zachęcenie młodzieży do poznawania świata, nauki i życia z pasją. Załoga “Zaruskiego” w swojej działalności stawia na rozwój w zakresie samodzielności, pracy w grupie, odpowiedzialności, wytrwałości, krytycznego myślenia i właściwej komunikacji.

PROGRAM:

Ciekawe zajęcia, ważne tematy, mnóstwo ćwiczeń, debaty i dyskusje, zdobywanie praktycznej wiedzy, osiąganie „kompetencji kluczowych”. Spotkania z praktykami i pasjonatami.

Żeglarstwo – nawigacja, meteorologia, budowa jachtu, bezpieczeństwo, teoria żeglowania, regaty

Edukacja morska – podstawy oceanologii, kultura morska – tradycje i obyczaje, wielkie wyprawy

Ochrona środowiska – największe wyzwania XXI wieku – zanieczyszczenie, zmiany klimatu, zasoby energii i wody

Podstawy pierwszej pomocy – na lądzie / na morzu

Języki obce – czy da się żeglować po świecie bez znajomości języka angielskiego?

Nauka gotowania – czy w rejsach żeglarskich można jeść smacznie i zdrowo?

Technika – prace bosmańskie, nauka posługiwania się narzędziami, technologie w żeglarstwie

Inicjatywność i przedsiębiorczość – czy żeglarstwo może być biznesem – praca w jachtingu

Wychowanie fizyczne – o co chodzi z tym zdrowym trybem życia – aktywność, dieta, równowaga

KIEDY:

Zajęcia odbywać się będą od 13. października 2020 r. do 23. kwietnia 2021 r.

GRUPA 1 – wtorki 17:00–19:00

GRUPA 2 – czwartki 17:00–19:00

GDZIE:

STS „Generał Zaruski” (nabrzeże Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk) oraz Przystań Żeglarska “Żabi Kruk” (ul. Żabi Kruk 15 A, 80-822 Gdańsk).

ZASADY:

Rekrutacja

Do udziału w warsztatach mogą zgłosić się uczniowie i studenci w wieku 15-25 lat. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń, których należy dokonać TUTAJ  oraz wymowa listu motywacyjnego (maks. jedna strona A4), który należy przesłać na adres piotr.krolak@sportgda.noveo3.hekko24.pl. Przyjmujemy 50 zgłoszeń, ale na podstawie listów motywacyjnych, do udziału w warsztatach wybierzemy 20 osób.

Spotkania

Warsztaty odbywają się raz w tygodniu. Każda z dwóch grup liczy maksymalnie 10 osób. Dla każdej grupy przewidujemy około 20 spotkań. Udział w zajęciach jest obowiązkowy. Zajęcia są bezpłatne.

Rejsy

Każda osoba, która weźmie udział w co najmniej 15 spotkaniach (75%) i w ramach wolontariatu przepracuje na rzecz statku minimum 35 godzin, ma zagwarantowane miejsce w bezpłatnym trzydniowym rejsie po Zatoce Gdańskiej. Uczestnicy mają wpływ na trasę i program rejsu – podczas warsztatów uczą się planowania i organizacji rejsów. Dodatkowo, uczestnicy warsztatów zainteresowani dalszym rozwojem żeglarskim, będą mieli możliwość udziału w rejsach zatokowych w charakterze deckhand’ów i instruktorów.

Więcej informacji na www.zaruski.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »