W piątek, 23 czerwca blisko 90 tysięcy gdańskich uczniów i uczennic rozpocznie wakacje. Tradycyjną ofertę opiekuńczo-wychowawczą przygotowały gdańskie szkoły podstawowe, które oferują tygodniowe turnusy dla blisko 10 tysięcy dzieci. Oferta wakacyjna to także zajęcia sportowe czy kulturalne. Ruszyły zapisy. 

Jak co roku, przygotowaliśmy ofertę przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. W gdańskich szkołach odbędą się półkolonie. Nie zabraknie także atrakcji i zajęć w instytucjach kultury oraz w ośrodkach sportowych – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Do współorganizacji letniego wypoczynku dla dzieci w mieście zaprosiliśmy także organizacje pozarządowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam do aktywnego spędzania wakacji, ale także do szkolenia się, chociażby podczas kursów ratowniczych czy korzystania z naszych gdańskich pływalni.

Sprawdź pełną ofertę Miasta Gdańska na wakacje

https://media.gdansk.pl/komunikaty/811472/jak-spedzic-wakacje-w-gdansku-czyli-akcja-lato-2023

Warto też sprawdzić letnią ofertę Gdańskiego Ośrodka Sportu. Podpowiemy, jak w aktywny, ciekawy sposób spędzić najbliższe tygodnie.

Najważniejsze imprezy:

 • Triathlon Gdańsk – Molo Brzeźno /17-18 czerwca/
 • XC Gdańsk – zawody rowerowe w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
  /1 lipca – Czyżewskiego oraz 12 sierpnia Abrahama/
 • Turnieje siatkówki plażowej – Molo Brzeźno /9 i 23 lipca, oraz 6 i 20 sierpnia/
 • Gdański Stadion Letni
  06.2023 – Zawody Crossfit
  1.07.2023 – Artur Siódmiak Summer Tour (warsztaty z piłki ręcznej plażowej dla całych rodzin)
  1.07 – 15.08.2023 – Cotygodniowe zajęcia fitness dla całych rodzin
  22.07-23.07.2023 – Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej kobiet
  22.07-23.07.2023 – Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej mężczyzn
  27.07-30.07.2023 – Puchar Polski Mężczyzn w piłce nożnej plażowej
  3.08-9.08.2023 – Finały Mistrzostw Polski w kat. Młodzieżowej, Kobiet i Mężczyzn
  12.08-15.08.2023 – Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet (senior)
  17.08-20.08.2023 – Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn (senior)
  21-26.08.2023 – IV Ogólnopolski Festival Sportów Plażowych: 21.08.2023 Beachsoccer CAMP; 22.08.2023 Beachvolley CAMP; 25.08.2023 Sumo CAMP

Kąpieliska Morskie w Gdańsku

Piękne, czyste i bezpieczne plaże są letnią wizytówką Gdańska i magnesem, przyciągającym nad Wybrzeże turystów z całej Polski i zagranicy. Sezon na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku rozpocznie się w piątek, 23 czerwca, a 1 lipca będzie działać już wszystkie dziewięć kąpielisk. Przekłada się to na 1300 metrów linii brzegowej strzeżonej przez 70 ratowników. A to idealna opcja na upalny, słoneczny dzień. Tym bardziej, że wizyta na plaży może mieć charakter aktywnego odpoczynku. Dla młodych plażowiczów, którzy chcą po uprawiać sporty plażowe, przygotowane zostaną boiska do siatkówki, piłki możnej oraz ręcznej. Tych będzie aż 28. Zlokalizowane będą przy każdym kąpielisku. Swoją ofertę zapewni ponadto Gdański Stadion Letni w Brzeźnie. Jeśli ktoś lubi zadbać o ogólną sprawność i tężyznę fizyczną, w Jelitkowie znajdzie siłownię plażową. Dla najmłodszych, którzy nad sport przedkładają jeszcze zabawę, czekają trzy atrakcyjne plażowe place zabaw. Dwa z nich można znaleźć w Brzeźnie przy wejściu nr 51. Kolejny dostępny jest w Jelitkowie, przy wejściu nr 63.

https://kapieliskagdansk.pl

Siatkówka plażowa – turnieje

Jeśli mowa o plażach, nieodłącznym elementem krajobrazu Kąpielisk latem są żyjące boiska do siatkówki plażowej. Nie można również zapominać  o turniejach „plażówki”, w których można będzie powalczyć o atrakcyjne nagrody. Na lato 2023 zaplanowano rozegranie czterech takich imprez: 9 i 30 lipca, oraz 6 i 20 sierpnia. Formuła niedzielnych turniejów uzależniona będzie od ilości zgłoszeń, ale najczęściej jest to system brazylijski, do dwóch odniesionych porażek.

W tym roku, w miesiącach wakacyjnych, zorganizujemy turnieje siatkówki na 28 boiskach, które będą ustawione w pasie nadmorskim. Jest to rekordowa liczba takich miejsc, bo siatkówka plażowa cieszy się bardzo dużą popularnością – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. – Dodatkowym miejscem, gdzie aktywności sportowe będą obecne przez całe wakacje, jest nasz Stadion Letni w Brzeźnie, czyli miejsce, które stało się już stolicą sportów plażowych. Praktycznie w każdy weekend będzie można podziwiać tam zawodników, którzy uczestniczą w turniejach rangi mistrzowskiej, a między tymi turniejami stadion będzie dostępny dla dzieci i młodzieży

https://sportgdansk.pl

Aktywuj się w ratownictwie

Podczas gdy ratownicy będą strzegli życia i zdrowia plażowiczów na Kąpieliskach Morskich, przyszli ratownicy będą szkolić swoje umiejętności podczas zajęć, które odbywać się będą na Pływalni Stogi (lipiec) oraz Osowa (sierpień). Szkolenia aspirujących ratowników odbywać się będą w środy, w godzinach 16:00 do 18:00. Formularze zgłoszeniowe będą dostępne na stronie internetowej Kąpielisk Morskich Gdańsk. Wielu ratowników swoją przygodę z tą odpowiedzialną i wymagającą profesją zaczynała właśnie w taki sposób – na zajęciach organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu.

https://kapieliskagdansk.pl/

ekoKajak – zwiedzaj Gdańsk i pomóż środowisku

Akcja ekoKajak na stałe wchodzi już do corocznego kalendarza wydarzeń z pogranicza aktywnej rekreacji oraz ekologii. W czerwcu, lipcu i sierpniu w dni powszednie można wypożyczać kajaki, rowery wodne oraz inny sprzęt do poruszania się po Motławie, w zamian za proekologiczną inicjatywę sprzątania śmieci i nieczystości wzdłuż znanych szlaków wodnych Motławy. Przystań Wodna Żabi Kruk zaprasza także w dni świąteczne oraz weekendy, kiedy można skorzystać również z jej komercyjnej oferty.

https://sportgdansk.pl/akcja-ekokajak-posprzataj-motlawe-i-plywaj-za-darmo/

Aktywuj się w Gdańsku!

Program Aktywuj się w Gdańsku na okres wakacji specjalnie zmienia swoją formułę, żeby dopasować się do letniej aury i wyższych temperatur. Zumba i joga przenoszą się z hali do Parku im. R. Reagana, w którym także, na cztery miesiące, otwiera się „sezon” petanque na Bulodromie. Rodzinne gry Terenowe czy zajęcia dla całych rodzin Train my Family to ta część oferty Gdańskiego Ośrodka Sportu, z której mogą skorzystać dzieci i młodzież wraz z rodzicami lub opiekunami. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w różnych dzielnicach i terminach, więc łatwo dopasować ofertę do własnych potrzeb.

https://sportgdansk.pl/aktywuj-sie-w-gdansku-w-wakacyjnej-odslonie-o-tych-zmianach-w-programie-musisz-wiedziec/

Turnieje tenisowe

W tym roku turnieje tenisowe, przeznaczone dla młodzieży do 15 roku życia odbędą się zarówno na początku (30 czerwca) jak i na końcu wakacji (25 sierpnia). Obie imprezy zorganizuje Sport Parku Przymorze (ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 13). W obu przypadkach dziewczęta rywalizować będą w godzinach 10:00-12:00, a chłopcy – 13:00-15:00. Udział w turniejach jest bezpłatny, ale należy zapisać się pod adresem mailowym biuro@sportpark.com.pl, podając imię, nazwisko i datę urodzenia. System gry dopasowany będzie do ilości uczestników.

General Zaruski – rejsy edukacyjne

W czerwcu i lipcu żaglowiec Generał Zaruski będzie spełniał swoją szkoleniową rolę podczas kilkugodzinnych i kilkudniowych rejsów, podczas których będzie można zapoznać się z podstawami żeglowania i sprawdzić, czy ma się zadatki i predyspozycje, żeby zostać prawdziwym „wilkiem morskim”.

https://zaruski.pl

Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu

Okres wakacyjny jest najdogodniejszym momentem na realizację przerw technologicznych i wykonanie niezbędnych remontów oraz prac serwisowych to zostały one zaplanowane tak, by przynajmniej jeden obiekt był w ciągłej dostępności. W okresie od 24 czerwca do 4 września 2023 otwarte pływalnie funkcjonować będą w systemie aquaparkowym, w godzinach od 9 do 20.

https://plywalniegdansk.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »