Pobyt na plaży to nie tylko kąpiele morskie i słoneczne. Pobyt na kąpielisku może stać się okazją do aktywnego wypoczynku. Siatkówka plażowa czy badminton, zajęcia zumby czy skimboarding  – to kilka propozycja dla amatorów aktywności fizycznych. Na najmłodszych plażowiczów czekają place zabaw oraz sprzęty pomagające zapewnić bezpieczny pobyt nad wodą dostępne u ratowników na plażach.  

Amatorzy aktywnego wypoczynku nie będą się nudzić na gdańskich plażach. Stadion Letni w Brzeźnie to nie tylko miejsce, gdzie można kibicować ale również czynnie uprawiać sporty, takie jak siatkówka plażowa czy piłka nożna. Sporty plażowe można uprawiać również na dwudziestu sześciu boiskach do sportów plażowych dostępnych bezpłatnie. Wystarczy mieć chęci, a siatkę i piłki można wypożyczyć od ratowników.  Można to robić nawet po zmroku, ponieważ boiska przy molo w Brzeźnie są oświetlone.

U ratowników można wypożyczyć również prosty sprzęt sportowy oraz do pływania, przydatny szczególnie dla najmłodszych plażowiczów. Dzięki temu można zagrać w badmintona, piłkę nożną, siatkówkę lub popływać z deską. Dzieciaki mogą również spędzać czas na placach zabaw w pobliżu plaż. Wyjątkowo atrakcyjny jest ten inspirowany żaglowcem “Generał Zaruski”, który znajduje się  bezpośrednio na plaży w Brzeźnie, przy wejściu nr 51.

Na plaży Stogi (wejście nr 26) na popularnym torze “Kałuża” działa szkółka skimboardingu. W każdą środę od godziny 10.00 można skorzystać z porad instruktorów, którzy pokażą, opowiedzą, nauczą i z chęcią zaprezentują, o co w tym wszystkich chodzi. Dodatkowo można bezpłatnie wypożyczyć deski do pływania. To jedno z najpopularniejszych – razem z ujściem Potoku Jelitkowskiego – miejsc, gdzie można spróbować swoich sił w tej nietypowej dyscyplinie.

Amatorzy Zumby mogą wziąć udział w treningu na plaży przy molo w Brzeźnie. W każdy czwartek o godzinie 18.30 czekają tutaj na zumbowiczów instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Zajęcia są częścią trwającego cały rok programu “Aktywuj się”, który latem przenosi się na plażę.

Run Beach Morning to zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego szukających sposobu jak zacząć. Odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 8.50. Miejscem zbiórki jest molo w Brzeźnie. Każdy uczestnik dowie się jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie spokojnym tempem 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Run Beach Morning nie jest treningiem o charakterze tempowym, nie jest wyścigiem ani miejscem do popisywania się swoją wypracowaną formą.

W Jelitkowie można zadbać o tężyznę fizyczną i poćwiczyć na siłowni plenerowej umiejscowionej bezpośrednio na plaży. Siłownia składa się z kilkunastu urządzeń do ćwiczenia różnych partii mięśni. ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »