Wakacje zbliżają się do Gdańska wielkimi krokami. Coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, korzystając ze słońca i wysokich temperatur. Ze sprzyjających warunków pogodowych skorzysta też część instruktorów prowadzących zajęcia w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku i zamiast w hali, przeprowadzi je w plenerze. Poniżej lista zmian, które zostaną wprowadzone w życie w najbliższych tygodniach.

W czwartek 20 czerwca, w związku z przypadającym na ten dzień świętem Bożego Ciała, wszystkie odbywające się w ten dzień zajęcia zostaną odwołane. Podobnie jak sobotnie (22 czerwca) zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. 

W tym samym tygodniu odbędą się także ostatnie zajęcia w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej 61: w poniedziałek 17 czerwca MHS żegna Zumbę Gold, a we wtorek 18 czerwca jogę.

Nie oznacza to, że te zajęcia nie będą odbywały się w okresie letnim. Wprost przeciwnie – zostaną przeniesione na świeże powietrze. W plenerze odbędą się zajęcia:

– Zumba Gold, poniedziałek, godzina 18.00 – Park im. Ronalda Reagana, polana przy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

– Joga, wtorek, godzina 18.00 – Park im. Ronalda Reagana przy siłowni pod chmurką, okolice wejścia B do parku

– Zumba, czwartek, godzina 18.30 – Plaża Brzeźno, wejście nr 52

Mówi się, że na dobre rzeczy warto dłużej poczekać i tak właśnie stało się w przypadku zajęć Hevelianum dla biegaczy. To nowa pozycja na liście treningów cyklu Aktywuj się w Gdańsku, a spotkania odbywać się będą w każdą środę o godzinie 18.00 i potrwają około 90 minut. O moc i wytrzymałość biegową zadba prowadzący zajęcia Łukasz Marszałkowski.

Na blisko dwa miesiące zawieszone zostaną natomiast Treningi aktywizujące oraz Treningi ogólnorozwojowe i wzmacniające – biegaj bez kontuzji. Ostatnie zajęcia aktywizujące odbędą się w sobotę, 29 czerwca na Przymorzu i wznowione zostaną 21 sierpnia. Ostatni trening ogólnorozwojowy i wzmacniający odbędzie się natomiast w piątek, 28 czerwca, a jego entuzjaści spotkają się ponownie 19 sierpnia.

Pozostałe zajęcia póki co odbywają się według obowiązującego harmonogramu. Wszelkie zmiany w programie Aktywuj się w Gdańsku będą na bieżąco odnotowywane na stronie dedykowanej tej inicjatywie oraz w kalendarzu imprez Gdańskiego Ośrodka Sportu.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »