[vc_row][vc_column][vc_column_text]Od 1 stycznia 2017 r. przepisy Polskiego Związku Motorowego oraz FIM wymagają, by część band na torach żużlowych została wymienione na elastyczne. Obecnie na gdańskim torze trwają prace związane z dostosowaniem tych elementów do nowych wymogów.

Zgodnie z regulacjami PZMot i FIM, bandy umiejscowione na prostych toru, tuż po wyjściu z zakrętu, muszą zostać wymienione na elastyczne, absorbujące uderzenia. Jednym z rozwiązań dopuszczalnych na szczeblu 1. ligi jest montaż band z oponami, jako elementem elastycznym.

Sam związek nie wskazał wytycznych, a ciężar projektu nowych rozwiązań został scedowany na kluby. Gdański klub, po uzgodnieniach z MOSiR – administratorem obiektu przy ul. Zawodników 1 – przedstawił do zaopiniowania w PZMot projekt wykorzystujący takie właśnie rozwiązanie. Po uzyskaniu akceptacji, w połowie grudnia rozpoczęły się prace montażowe. Zgodnie z planem potrwają do końca br. roku. Koszt tych prac, obejmujących wymianę 20 szt. modułów o długości 2 mb wyniesie 3.840 PLN. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż wskazane przez PZMot jako obowiązujące w ekstralidze.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »