To w zasadzie już ostatni moment na rejestrację do “Biegu do źródeł”. Jedno z najbardziej rodzinnych wydarzeń rekreacyjnych Trójmiasta wystartuje po raz czwarty w sobotę, 3 czerwca 2017 r. Na biegaczy czekają dwa dystanse – 10 i 3 km, rodzinny piknik i dziesiątki nagród do wygrania

W pasie nadmorskim, w pięknym otoczeniu ujęć wody pitnej już po raz czwarty odbędzie się jedno z najbardziej rodzinnych wydarzeń rekreacyjnych Trójmiasta – Bieg do źródeł.  Aby wziąć udział w biegach wystarczy zapisać się na stronie www.biegdozrodel.pl. Warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ rejestracja jest możliwa tylko do 28 maja, lub do wyczerpania limitu 600 opłaconych uczestników.

Starty biegów, biuro zawodów oraz dodatkowe atrakcje dla biegaczy, ich rodzin i przyjaciół zlokalizowane będą w Parku Jelitkowskim (w okolicy wejścia na plażę nr 70). W imprezie mogą wziąć udział zarówno zawodowi sportowcy, rekreacyjni biegacze, jak i Ci, którzy po prostu lubią piknikować w otoczeniu pięknej przyrody.

KATARZYNA BOSACKA I GWARANTOWANY UPOMINEK W PAKIECIE STARTOWYM

W tym roku, organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy wiele nowych atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich jest gość specjalny wydarzenia. Biegaczom dopingować będzie polska dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat odżywiania, zdrowia, urody, wychowania dzieci, prowadząca program „Wiem co jem i wiem, co kupuję” – Katarzyna Bosacka. W IV Biegu do źródeł, po raz pierwszy nagrodzeni zostaną wszyscy biegacze. Uczestnicy obu biegów, oprócz pamiątkowych medali otrzymają przydatny upominek.

BIEG GŁÓWNY

Długodystansowi zawodnicy pokonają 10-kilometrowa trasę biegnąca wzdłuż nadmorskich alejek. Bieg Główny wystartuje o godzinie 12:00. Ci, którzy uzyskają o najlepsze czasy w klasyfikacji generalnej i klasyfikacjach wiekowych otrzymają  wartościowe bony do sklepu sportowego. Ponadto, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, profesjonalną koszulkę i przydatny, pamiątkowy gadżet. Koszt pakietu startowego wynosi 29,99 zł.

BIEG RODZINNY

Sygnał do startu, zawodnicy Biegu Rodzinnego na dystansie 3 km, usłyszą o godzinie 11:00. Do biegu może zgłosić się każdy, bez względu na wiek czy kondycję. W dotychczasowych edycjach brały udział wielopokoleniowe rodziny: rodzice, dzieci, dziadkowie a także wszyscy Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem i chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił podczas imprezy biegowej. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. W tej części imprezy nie mierzony jest czas, biegamy dla przyjemności, integracji, zabawy. Do biegaczy rekreacyjnych mogą dołączyć także miłośnicy Nordic Walking. Tutaj również obowiązuje konieczność rejestracji, jednak sam udział jest już bezpłatny.

PIKNIK – KURS NA EKOLOGICZNY DETOKS

Tradycją Biegu do źródeł jest także towarzyszący zawodom sportowym piknik. Każdego roku organizatorzy proponują nowy temat przewodni pikniku. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Kurs na detoks”. Detoks, czyli spokój ciała, oczyszczenie umysłu, detoks relacji, detoks od nowych technologii itd.

Stres, pośpiech, zła dieta, niska świadomość własnych potrzeb, brak ruchu i czasu dla siebie – to nasza rzeczywistość. Ten model życia jest toksyczny, do tego dochodzą toksyczne relacje i związane z nimi toksyczne emocje. Podczas pikniku organizatorzy będą promować pozytywne nawyki ułatwiające zdrowe funkcjonowanie. Atrakcje zostaną umieszczone w czterech strefach: zdrowe ciało, czysty umysł, pozytywne relacje i równowaga w przyrodzie.

Organizatorami IV Biegu do Źródeł są Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Gdańska Infrastruktura Wodociągowo- Kanalizacyjna Sp. z o.o.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »