Bieg do źródeł to impreza sportowa o uznanej renomie i popularności, która w tym roku odbędzie się już po raz siódmy. W poprzednich edycjach na starcie biegu stawały setki uczestników, natomiast najbliższe zawody będą pod każdym względem wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy odbędą się w nowej, wirtualnej formule.

W poprzednich latach bieg ten cieszył się zbyt dużą popularnością, żeby w obecnym roku można było spełnić limity osób mogących brać udział w tego typu imprezach, podyktowane pandemią COVID-19, jednocześnie nie odmawiając nikomu prawa wzięcia udziału w zawodach. Dlatego też bieg odbędzie się w wersji wirtualnej. Niezmiennie rywalizacji towarzyszyć będą emocje, wysiłek fizyczny oraz satysfakcja z pokonania wybranego dystansu. Różnicą będzie natomiast zamiana sędziów na aplikację mierzącą czas i pokonany dystans oraz fakt, że porównywać będziemy rezultaty osiągnięte przez zawodników, którzy na przebiegnięcie 5 lub 10 kilometrów będą mieli aż trzy tygodnie: od 9 do 30 czerwca!

Bieg do źródeł jest biegiem już z siedmioletnią historią, adresowanym głównie do miłośników amatorskiego biegania oraz rodzin. Ograniczenia związane z pandemią, a co za tym idzie organizowaniem imprez z udziałem dużej ilości osób, wymuszają na organizatorach nowe rozwiązania. Wychodząc na przeciwko zainteresowaniom biegaczy, wspólnie z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną, w bieżącym roku będziemy organizować bieg w zmienionej formule. Zależy nam na tym, by tradycja tej popularnej imprezy była kontynuowana – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor GOS.

Jak wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu do źródeł? To bardzo proste!

Uczestnictwo zgłaszamy od 9 czerwca 2020 TUTAJ. Wpisowe do Biegu głównego na 10 kilometrów wynosi 20 PLN, udział w Biegu rodzinnym na 5 kilometrów jest bezpłatny.

W pakiecie startowym, oprócz umieszczenia w wirtualnej klasyfikacji imprezy, jest również medal za ukończenie biegu, który zostanie uczestnikowi wysłany pocztą. Na przebiegnięcie zadeklarowanego dystansu uczestnicy mają 3 tygodnie: od 9 do 30 czerwca.

Każdy z uczestników będzie mógł przebiec tradycyjna trasę, która znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór) lub pokonać ją w dowolny sposób – również na bieżni w domu – mówi Jacek Skarbek, prezes GIWK.

Pokonać można zaproponowaną przez organizatorów pętlę o długości 5 kilometrów, znajdującą się w Parku Reagana (w przypadku Biegu głównego – dwukrotnie), albo w każdej innej, dowolnie wybranej przez siebie lokalizacji, a swoją próbę udokumentować za pomocą dowolnego przyrządu lub aplikacji służącej do rejestracji przebytego dystansu i czasu.

Po przebiegnięciu dystansu należy przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu dokumentujące udział w imprezie do organizatorów (za pośrednictwem strony https://zapisy.sts-timing.pl/626/), gdzie na bieżąco będzie tworzona wirtualna klasyfikacja zawodów.

Więcej informacji na www.biegdozrodel.pl oraz w regulaminach:

Istnieje także możliwość dodatkowego zamówienia okolicznościowej koszulki technicznej firmy Adrunaline, która nie tylko będzie wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia sportowego, ale świetnie sprawdzi się także podczas różnego rodzaju zawodów, treningów czy wybiegań. Cena trykotu to 59 PLN. Koszulkę można będzie także wygrać w konkursie, który zostanie ogłoszony w mediach społecznościowych organizatorów, wysyłając krótki filmik ze swojego startu.

Tradycją Biegu do źródeł jest coroczny ambasador wydarzenia – w ubiegłym roku był to Marcin Urbaś. W tym roku wszyscy biegacze są ambasadorami biegu, a jego plakat powstał na podstawie zdjęć przesłanych przez biegaczy.

Tegoroczna edycja została przygotowana wspólnie przez dwa miejskie podmioty – GIWK oraz GOS.

Szczegółowe informacje na temat biegu na biegdozrodel.pl.

#CzasNaGdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »