Trwają obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W inicjatywę włączył się Gdański Ośrodek Sportu, który od kilkunastu dni na Dolnym Mieście organizuje zajęcia z cyklu Aktywuj się w Gdańsku. W najbliższą sobotę, 21 września w okolicach Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się piknik ZTM. Tam również nie zabraknie stoiska GOS.

Piknik Zakładu Transportu Miejskiego odbędzie się na placu obok ECS w godzinach od 10 do 14. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, żeby poprzez zabawę i aktywne spędzanie czasu przekonać mieszkańców Gdańska do korzystania z alternatywnych, ekologicznych sposobów przemieszczania się po mieście. Nie zabraknie także ważnych tematów takich jak segregacja śmieci czy oszczędzanie wody i energii elektrycznej. W końcu wszystkim nam zależy, żeby w Gdańsku żyło się zdrowiej i lepiej.

Wśród stoisk i atrakcji przygotowanych miedzy innymi przez Lechię Gdańsk, strażaków, policję czy straż miejską będzie można dowiedzieć się także o działalności Gdańskiego Ośrodka Sportu i Gdańskich Kąpielisk Morskich, aktywnie spędzić czas pod okiem specjalistów od lekkoatletyki czy zrobić sobie zdjęcie z maskotkami. A przy okazji dowiedzieć się, że zamiast jechać samochodem, warto czasem zrobić sobie spacer, albo przyjechać rowerem. Zapraszamy serdecznie!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »