Wyspa Sobieszewska to jeden z najpiękniejszych zakątków Gdańska, oferujący odwiedzającym rozległe tereny zielone i wspaniałą naturalną plażę. To także miejsce, którego często nie znają nawet rodowici gdańszczanie. Natomiast w weekend, 29-30 maja Wyspa Sobieszewska stanie się areną czwartej edycji cyklu zawodów #RUNGDN – nasze imprezy biegowe wyraźnie podkręciły tempo! 

Czwarta odsłona #RUNGDN to nie tylko świetna okazja na zapoznanie się z urokami Wyspy Sobieszewskiej, ale również zawody dla tych wszystkich, dla których dystans 42 kilometrów 195 metrów podczas odbywającego się tydzień wcześniej 5.5 Maratonu Gdańsk okazał się zbyt wymagający, lub po pokonaniu królewskiego dystansu potrzebują nieco solidniejszego rozbiegania w warunkach startowych, albo po prostu Maratonu nie mieli w swoich planach startowych, a nasze imprezy na dystansie 5 i 10 kilometrów są dla nich optymalne.

Podczas zawodów powróci to, o czym wszyscy biegacze często wspominają i za czym tęsknią, czyli na trasę uczestnicy wystartują ze startu wspólnego. Oczywiście podczas imprezy obowiązuje reżim sanitarny, nie zapominamy także o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Biegacze do wyboru mają dystans 5 i 10 kilometrów (2 lub 4 pętle), a na trasę wyruszą o godzinie 11:00, zarówno w sobotę jak i niedzielę. Każdego dnia zawodów obowiązuje limit 250 uczestników – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na końcu ulicy Falowej w Gdańsku Sobieszewie. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został odmierzony urządzeniem z GPS.

Każdy Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty wpisowej, a do wyboru ma 3 pakiety startowe:

  • 20 zł (przez cały czas trwania rejestracji) bez pakietu startowego
  • 55 zł (przez cały czas trwania rejestracji) z pakietem startowym zawierającym kolekcjonerski gadżet #RUNGDN – czapkę z daszkiem New Balance. Limit ilościowy gadżetów 100 szt.,
  • 55 zł (przez cały czas trwania rejestracji) z pakietem startowym zawierającym kolekcjonerski gadżet #RUNGDN – worek New Balance. Limit ilościowy gadżetów 60 szt.

 

Informacje i zapisy: https://rungdn.pl

Informacje o kolejnych imprezach cyklu: https://rungdn.pl

Organizator: Gdański Ośrodek  Sportu
Patronat: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »