Wraz z rozpoczęciem wakacji aplikacje Jestem z Gdańska i Karta Turysty wzbogacono o kolejną funkcjonalność – wskażą drogę do najbliższego publicznego wc, na liście jest blisko 150 toalet całorocznych i sezonowych z całego miasta.

znak z logo toalet i napisem 40 m
Znak wskazujący drogę do toalety publicznej na Głównym Mieście w Gdańsku. Teraz drogę do miejskich WC znaleźć można z pomocą aplikacji w smartfonie
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Nowość w aplikacjach Jestem z Gdańska i Karta Turysty

Nowa funkcjonalność w aplikacjach Jestem z Gdańska i Karta Turysty, którymi administruje Gdańska Organizacja Turystyczna, to bezpłatne udogodnienie dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i gości naszego miasta.

Aplikacje wyposażono w wykaz działających na terenie Gdańska toalet publicznych:

  • całorocznych i sezonowych,
  • bezpłatnych i płatnych,
  • zlokalizowanych w centrum,
  • w dużych parkach i na placach zabaw,
  • przy plaży,
  • przy atrakcjach turystycznych,
  • na cmentarzach.

Są tu zarówno typowe, całoroczne toalety, jaki i punkty sanitarne, wc udostępniane przez najemców miejskich lokali w Oliwie i na Głównym Mieście, a także toalety zlokalizowane  w instytucjach kultury (muzea, biblioteki, oddziały GAK).

Lista jest na bieżąco aktualizowana – już umieszczono w niej spis dodatkowych punktów sanitarnych dostępnych na czas Jarmarku św. Dominika.

Jak znaleźć publiczną toaletę w Gdańsku?

Opcja wyszukiwania toalet działa w ramach istniejącego już w obu aplikacjach modułu “w pobliżu”, który dotąd wykorzystywano do wskazywania użytkownikowi najbliższych atrakcji i punktów usługowych oferujących bezpłatny wstęp lub zniżki dla posiadaczy pakietów Karta Mieszkańca i Karta Turysty.

Na liście WC jest obecnie blisko 150 punktów. Przy każdym wyświetla się informacja o godzinach funkcjonowania toalety, dostępności przybytku dla osób z niepełnosprawnością ruchową i dla grup zorganizowanych, wysokości ewentualnej opłaty.

Wbudowana w aplikację nawigacja podpowie, jak szybko dotrzeć do celu, pokazuje też listę dostępnych toalet uporządkowaną pod kątem aktualnej lokalizacji użytkownika.

zrzut ekranu z aplikacji z instrukcją obsługi

Tak działa nowa funkcjonalność aplikacji Jestem z Gdańska i Karta Turysty
Mat. GOT

Wprowadzenie corocznie publikowanego przed sezonem letnim spisu toalet do najbardziej rozpowszechnionych wśród mieszkańców Gdańska i odwiedzających nas turystów aplikacji to strzał w dziesiątkę. Każdy będzie miał informację w swoim telefonie, zaktualizowaną o pakiet niezbędnych informacji, z nawigacją, bez konieczności pytania, czy niepotrzebnego błądzenia – mówi Monika Evini, menadżerka Śródmieścia. – Gdańska Organizacja Turystyczna po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, a ja jestem dumna, że wraz moim zespołem oraz wieloma partnerami: Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, Gdańskimi Nieruchomościami, Gdańskim Ośrodkiem Sportu, gdańskimi instytucjami kultury oraz Międzynarodowymi Targami Gdańskimi miałam okazję aktywnie uczestniczyć w tym projekcie, koordynując powstanie i rozbudowę bazy toalet.

Jak uzyskać dostęp do nowej usługi?

Żeby skorzystać z nowego udogodnienia modułu “w pobliżu”, trzeba być aktywnym użytkownikiem Gdańskiej Karty Mieszkańca lub Karty Turysty. Dostęp do nowej funkcjonalności znajdziemy w bezpłatnych aplikacjach Jestem z Gdańska i Karta Turysty, które dostępne są w mobilnych systemach operacyjnych iOS i Android.

Do poprawnego działania niezbędne jest połączenie z Internetem (WiFi lub dane komórkowe) oraz włączenie lokalizacji w czasie używania aplikacji.

W przypadku korzystania z aplikacji Karty Turysty, nie trzeba mieć aktywnego wykupionego pakietu, aby skorzystać z modułu “w pobliżu”. Wystarczy zainstalować aplikację na swoim telefonie i utworzyć konto podając adres e-mail oraz hasło (dla tych osób, które wcześniej nie utworzyły konta).

Grafika omawiająca sposób dostępu do aplikacji

Mat. GOT

Toalety to dopiero początek

Do listy gdańskich toalet publicznych sukcesywnie dołączane będą również te, które znajdują się w rozmaitych obiektach komercyjnych (galerie handlowe, restauracje czy kluby) – zaproszenia do właścicieli zachęcające do udostępnienia adresów ich obiektów na liście wkrótce zostaną rozesłane.

Wprowadzenie dostępnych na terenie Gdańska toalet to pierwszy krok projektu. Docelowo w module zostaną oznaczone także: komisariaty policji, szpitale, apteki dyżurne, defibrylatory AED oraz inne obiekty i punkty użyteczności publiczne

Izabela Biała / gdansk.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »