Chociaż do sezonu letniego zostało jeszcze kilka miesięcy, Gdański Ośrodek Sportu prowadzi już rekrutację ratowników do pracy na gdańskich kąpieliskach strzeżonych. Pracę nad morze będzie można rozpocząć z końcem czerwca.

Około 80 ratowników wodnych znajdzie zatrudnienie na sześciu kąpieliskach. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, umiejące pływać, chcące podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Wśród pożądanych cech znajduje się z pewnością opanowanie w ciężkich i stresujących sytuacjach. Osoby, które decydują się na ten zawód, powinny również wykazywać się umiejętnością pracy w zespole, dobrym kontaktem z otoczeniem oraz empatią i asertywnością. Trzeba pamiętać, że praca ratownika jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Stała obserwacja akwenu, przy zmiennych warunkach atmosferycznych nie należy do łatwych. Ponadto ratownik musi być w każdej chwili gotowy do udzielenia pierwszej pomocy, zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Kto może podjąć pracę na gdańskich plażach?

Oferta GOS skierowana jest do osób, które posiadają uprawnienia ratownika wodnego, ukończony kurs KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc) oraz potwierdzających uprawnienia przydatne w ratownictwie wodnym (np. patent sternika motorowodnego, żeglarza, nurka).

Na co mogą liczyć ratownicy pracujący  w Gdańsku?

Każda zatrudniona osoba otrzyma umowę o pracę na etat (lub pół etatu) w okresie lipiec-sierpień 2020. Wynagrodzenie to 3500 PLN brutto/miesiąc (uwzględniające 22 dni pracy w lipcu oraz 22 dni pracy w sierpniu). Możliwe będzie rozpoczęcie pracy od dnia 25 czerwca. Ponadto GOS zapewnia osobom spoza Gdańska nocleg bez wyżywienia oraz pełny komplet odzieży.

Stawki dzienne kształtują się następująco:

  • Lipiec – 159,09 PLN brutto/dzień
  • Sierpień – 159,09 PLN brutto/dzień

Dodatkowo ratownicy mogą liczyć na około 2 dni urlopu w miesiącu (w przypadku niewykorzystania wypłacany jest ekwiwalent).
Nadgodziny w dni wolne – 100%
Równoważny czas pracy.

Wymagane dokumenty:

  • CV i list motywacyjny
  • kopia zaświadczenia MSW o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych (w przypadku osób, które ukończyły kurs ratownika przed 2011 rokiem: kopia potwierdzenia uprawnień z legitymacji WOPR)
  • kopia certyfikatu KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc)
  • kopia legitymacji członkowskiej lub inny dokument potwierdzający przynależności do podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego
  • kopia dokumentów potwierdzających uprawnienia przydatne w ratownictwie wodnym (np. patent sternika motorowodnego, żeglarza, nurka)
  • oświadczenie kandydata o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (kliknij żeby pobrać plik)

Jesteś zainteresowany?

Zainteresowani znajdą szczegółowe informacje na stronie https://kapieliskagdansk.pl. Można również wysłać wiadomość mailową na adres: kapieliska@sportgda.noveo3.hekko24.pl.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »