Na dzień przed startem zawodów LOTTO CHALLENGE GDAŃSK (19 – 20 czerwca 2021 roku) odbyła się konferencja prasowa podsumowująca miesiące przygotowań do tej prestiżowej imprezy.

Wzięli w niej udział przedstawiciele Organizatorów, Sponsora Tytularnego:

Piotr Grzelak – Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska
Zibi Szlufcik – Prezes Zarządu Challenge Family
Aida Bella – dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego
Leszek Paszkowski – Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu

oraz goście specjalni – uczestnicy Sztafety Mistrzów:
Alicja Pęczak – pływaczka, 82-krotna mistrzyni Polski
Adam Korol – Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Ludzie po pandemii potrzebują aktywności, tej takiej zbiorowej energii. Gdańszczanki i gdańszczanie coraz chętniej podejmują aktywność, realizują ją nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i umysłowego. Chciałem podziękować trenerowi Maciejowi Kosmali, który od stycznia regularnie pilnował, żebym przez te kilka godzin tygodniowo trenował. Z góry przepraszam za mój styl pływacki, mam nadzieję, że dopłynę (śmiech) – mówił Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska i jednocześnie uczestnik Lotto Challenge Gdańsk.

W sobotę, 19 czerwca zawodnicy będą rywalizować na dystansie sprinterskim, który składa się z 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu. Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim czyli 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu. Dodatkowo na obu dystansach możliwa jest rywalizacja sztafet, czyli trzyosobowych zespołów, w których każdy zawodnik pokonuje tylko jedną dyscyplinę sportu. Zawody Challenge Gdańsk rozpoczną się na gdańskiej plaży, a etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok Stadionu w Letnicy, który był jedną z aren EURO 2012 oraz obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i parku Ronalda Reagana. Meta zawodów będzie zlokalizowana na molo w Gdańskim Brzeźnie.

Triathlon w Gdańsku odbędzie się już po raz dziewiąty. Tym razem pod zacnym, światowym brandem, z czego się bardzo cieszymy. Natomiast organizacja tych zawodów to ogromny wysiłek całego zespołu ludzi. To także pokazuje, jak wiele można osiągnąć dzięki współpracy, a otwarcie się na międzynarodową markę, jaką jest Energy Event i wyzwanie, które nas czeka jest tego najlepszym dowodem – zauważa Leszek Paszkowski, Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

LOTTO CHALLENGE GDAŃSK to nie tylko rywalizacja sportowa to również towarzyszące wydarzenia charytatywne. W sobotę o godzinie 18 organizatorzy zaplanowali charytatywną zabawę – I Mistrzostwa Świata w wyścigu na hulajnogach po gdańskim molo. Dobrowolne opłaty startowe zbierane do puszek zostaną przeznaczone na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Zawodników do walki podczas zawodów będą zagrzewać w zabawny sposób członkowie kabaretu LIMO – czyli Abelard Giza, Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski, a w sposób profesjonalny skomentuje to wszystko Łukasz Grass.

Dla mnie Gdańsk jest sportową stolicą Polski. Zaczynamy wspólną podróż i mam nadzieję, ze będzie ona trwała wiele, wiele lat. Chciałbym, żebyśmy za 20-30 lat spojrzeli wstecz tak, jak teraz spoglądamy przy okazji triathlonu w Roth, który obchodzi czterdziestolecie. Wyjątkowe jest to, że nie znam chyba zawodów, podczas których startowałoby tyle osób, decydujących o rozwoju sportu w regionie. Byłem zaskoczony ilością obecnych tu osób, które wezmą udział w imprezie (m.in. Piotr Grzelak, Adam Korol, Leszek Paszkowski – dop. red.) – powiedział Zibi Szlufcik, Prezes Zarządu Challenge Family.

Już w marcu zawody w Gdańsku zostały objęte patronatem przez PTO czyli Professional Triathlete Organization, które przeznaczyło 13.000 EUR na nagrody dla zawodników PRO w niedzielnym wyścigu. Dzięki wsparciu PTO pula nagród finansowych w niedzielnych zawodach wynosi prawie 40.000 EUR.

Mamy prawie 800 uczestników, w tym kilkudziesięciu uczestników z zagranicy. Pojawiają się tak egzotyczne państwa jak Nigeria czy RPA, wśród zawodników pro między innymi Wielka Brytania, Niemcy, do tego polska czołówka, czeka nas m.in. pojedynek braci Ławickich. Numer jeden tych zawodów to Pablo Dapena Gonzalez. Mam nadzieję, że rywalizacja w czołówce kategorii pro będzie na bardzo wysokim poziomie. Bardzo cieszymy się także ze współpracy z PTO (Professional Triathletes Organisation) – podsumował Adam Greczyło, Dyrektor LOTTO CHALLENGE GDAŃSK.

Zawody LOTTO CHALLENGE GDAŃSK organizowane są przez firmę Energy Events w ścisłej współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Wieloletnie doświadczenie obu organizatorów jest gwarancją powodzenia i sukcesu zawodów na gdańskiej plaży.

Informacje:

https://challenge-poland.com/?lang=pl

https://www.sportgda.noveo3.hekko24.pl/

Kontakt dla mediów:

media@EnergyEvents.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »