Gimnastyka dla Seniora należy do tych zajęć programu Aktywuj się w Gdańsku, które cieszą się dużą popularnością. W poniedziałki i wtorki w sali gimnastycznej Pływalni Chełm przy ulicy Chałubińskiego pod okiem instruktora Łukasza Marszałkowskiego ćwiczy przeważnie około 30 osób w wieku 50+. Celem tych zajęć jest podniesienie sprawności i dobrego samopoczucia osób, które zdecydują się w nich uczestniczyć. Jest trochę zabawy, trochę humoru, a przede wszystkim realizowany jest zestaw ćwiczeń dopasowanych do możliwości każdego z uczestników.

Ten swojego rodzaju “luz” pozwala ćwiczącym z dystansem podchodzić do ograniczeń własnego organizmu. W grupie są zarówno osoby, które w ćwiczeniach uczestniczą od dawna jak i takie, które dopiero niedawno rozpoczęły przygodę z Gimnastyką dla Seniorów.

– Chodzę na zajęcia od trzech lat, bardzo mi się podoba, że jest takie pomieszczenie kameralne, wszystko bardzo dobrze słychać, a prowadzący są profesjonalni. Wiedzą, jakie ćwiczenia dopasować do naszego wieku. Jest super! – mówi pani Krystyna, po czym dodaje, śmiejąc się – Jestem cały czas sprawna. Nie będę zdradzać ile mam lat, ale życzyłabym każdemu rówieśnikowi takiej sprawności. Ostatnio miałam mały wypadek, więc trochę barki nie domagają, ale wierzę, że dzięki ćwiczeniom to też przejdzie!

– Po wypadku byłem trochę „połamany”, miałem problemy, a teraz czuję się dobrze, chociaż jestem tu dość niedługo, bo około cztery miesiące. Ale czuję różnicę, chodzi nie tylko o sprawność, ale i taką żywotność, chęć życia. Poza tym czuje się dobrze w grupie – mówi z kolei 73-letni pan Witek.

Gimnastyka dla Seniora składa się z trzech części: rozgrzewki, ćwiczeń ogólnych oraz kilkunastominutowej relaksacji.

– Stosuję tu metodę psychoregulacji. To uspokojenie, pozbycie się negatywnych emocji, skoncentrowanie się na pozytywnych aspektach. Wiadomo, że w życiu nie jest tak, że wszystko jest usłane różami, że wszystko łatwo przychodzi. Dlatego ważne jest to pozytywne nastawienie, chęć wyjścia do ludzi. Dzięki temu rośnie taka fajna społeczność. Wiem, że panie umawiają się i spotykają także poza zajęciami i wspólnie spędzają czas – zauważa prowadzący zajęcia Łukasz Marszałkowski

Potwierdzają to także sami uczestnicy Gimnastyki dla Seniora.

– Przyznam, że brakuje mi takiej samodyscypliny, nie jestem osobą, która w domu sama zacznie ćwiczyć. Potrzebuję grupy. Najpierw nabieramy energii i życia podczas ćwiczeń, potem relaksujemy cały organizm. To super uczucie, daje siłę i spokój na cały dzień – mówi pani Krystyna.

Gimnastyka dla Seniora
Poniedziałek, godzina 10:30
Wtorek, godzina 9:00
Sala do Aerobiku przy Pływalni Chełm, ul. Chałubińskiego 13

Ze względu na ograniczone miejsce w salce do ćwiczeń, konieczne jest potwierdzenie wolnych miejsc u prowadzącego pod numerem telefonu 668-327-870 lub mailowo: kontakt@get-active.pl

Więcej informacji dotyczących zajęć Gimnastyka dla Seniora

  ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »