Ponad 100 uczestniczek i uczestników ukończyło pierwsze w tym roku zawody Nordic Walking Gdańsk. Formuła drugiej odsłony imprezy, która odbędzie się 4 sierpnia na Jasieniu sprawia, że w środku lata na starcie powinna pojawić się jeszcze większa rzesza miłośników chodu z kijami.

Druga edycja imprezy Nordic Walking Gdańsk 2019 odbędzie się w nowej formule. Żeby uatrakcyjnić zawody, organizujący je Gdański Ośrodek Sportu postanowił wprowadzić dodatkowe kategorie sztafet, w tym również rodzinną. Impreza odbędzie się 4 sierpnia w rejonie zbiornika retencyjnego Jasień.

W pierwszej, majowej odsłonie uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 5 oraz 10 kilometrów. Teraz formuła ścigania się będzie odmienna: najpierw zawodnicy indywidualnie wyruszą na trasę o długości 4,6 kilometra (dwie pętle po 2,3 km), a następnie czteroosobowe zespoły powalczą w biegu sztafetowym (jedna pętla 2,3 km dla każdego). Takie rozwiązanie ma zapewnić uczestnikom nie tylko niezapomniane emocje, ale również ma wpłynąć na integrację i tak już świetnie funkcjonującego środowiska Nordic Walking na Pomorzu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby w zawodach wystartować zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.

REJESTRACJA ODBYWA SIĘ POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

Rejestracja będzie możliwa do 31 lipca włącznie, lub do momentu wyczerpania limitu zgłoszeń. Limit zgłoszeń to 150 osób w przypadku startu indywidualnego oraz 50 sztafet. Decyduje kolejność prawidłowych zgłoszeń. Każdy pełnoletni Uczestnik uiszcza, do chwili zamknięcia rejestracji, wpisowe w wysokości:

  • 10 złotych – start indywidualny
  • 10 złotych – Sztafeta – kategoria Rodzinna
  • 40 złotych – Sztafeta – Męska, Damska, Mieszana

W przypadku startu indywidualnego uczestnicy, którzy do dnia 4 sierpnia 2019 nie ukończyli 18 lat, startują bezpłatnie. Istnieje ponadto możliwość zapisania się w dniu Imprezy w biurze zawodów, pod warunkiem, że nie zostanie osiągnięty wskazany limit uczestników. W przypadku zapisów na miejscu, wpisowe wynosić będzie 20 złotych  wyłącznie gotówką za osobę startującą indywidualnie.

PROGRAM ZAWODÓW:

  • 12:00 – 13:30 Wydawanie pakietów startowych – start indywidualny 4,6 km
  • 12:00 – 15:30 Wydawanie pakietów startowych – sztafety
  • 14:00 – Start marszu indywidualnego na 4,6 km
  • 15:30 – Dekoracja zwycięzców marszu indywidualnego na 4,6 km
  • 16:00 – Start sztafet
  • 17:45 – Dekoracja sztafet. Zakończenie imprezy

Uczestnicy zostaną sklasyfikowani w aż 10 kategoriach wiekowych!

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu

Partner: Gdańskie Wody

Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, gdansk.pl, chodzezkijami.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »