Dla wszystkich, którzy zamierzają wystartować w 6. Gdańsk Maratonie, ale nie do końca wiedzą, jak przygotować się do startu na królewskim dystansie, mamy dobrą wiadomość. W środę, 19 stycznia rusza kolejna edycja zajęć Aktywuj się w Maratonie, które poprowadzi dwukrotny Mistrz Polski w biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów, Radosław Dudycz!

Treningi, które w poprzednich latach cieszyły się tak wielkim uznaniem i zainteresowaniem uczestników potrwają praktycznie do samego startu, zaplanowanego na 10 kwietnia 2022 roku.

ZAPISY DO 6. GDAŃSK MARATONU

Wszystko odbędzie się według sprawdzonego i udoskonalonego przez Radosława Dudycza i jego zespół szkoleniowy planu. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Oprócz wspólnych, dwugodzinnych spotkań uczestnicy cyklu przygotowawczego będą mieli też rozpisane zadania na pozostałe dni. Niezmiennie obowiązywać będzie też podział na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. Zajęcia nie są przeznaczone jedynie dla osób, które 10 kwietnia wystartują w 6. Gdańsk Maratonie – program treningowy ułożony jest co prawda głównie pod tych właśnie biegaczy, ale z pewnością spotkania te będą pomocne dla każdego, bardziej lub mniej doświadczonego biegacza. Byłych i przyszłych maratończyków w tym gronie z pewnością będzie najwięcej.

Chciałbym zaznaczyć, że na te zajęcia może przyjść każdy, bez względu na swój biegowy staż. Maraton to hasło, które może usztywnić i zniechęcić kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem, natomiast po tych zajęciach praktycznie każdy powinien być gotowy, żeby pokonać np. jeden z odcinków maratońskiej sztafety i poczuć atmosferę tego wielkiego sportowego wydarzenia. Również z myślą o początkujących biegaczach każdy trening będzie podzielony na części, więc jeśli ktoś nie będzie w stanie wziąć udziału we wszystkich czterech modułach, może ukończyć na przykład 2 lub 3. Chcemy, żeby program Aktywuj się w maratonie dawał biegaczom szerszy obraz i większą świadomość dotyczącą wszystkich aspektów treningu. Doświadczeni trenerzy odpowiedzą zatem na wszelkie nurtujące uczestników cyklu pytania z zakresu techniki i siły biegowej, ale też odżywiania czy sprzętu – podkreśla Radosław Dudycz.

Po każdej edycji Gdańsk Maratonu, poprzedzonej programem Aktywuj się w Maratonie superlatywom dotyczącym profesjonalizmu, podejścia do uczestników oraz świetnej atmosfery, panującej podczas treningów nie było końca. Samym startom natomiast towarzyszyły mniejsze i większe sukcesy oraz rekordy życiowe, które osiągali biegacze biorący udział w cyklu przygotowań. A skoro ten jest wciąż ulepszany i poprawiany, wyniki osiągane podczas 6. Gdańsk Maratonu 10 kwietnia 2022 roku mogą być tylko lepsze, prawda? Przekonajcie się sami – Radek Dudycz i Gdański Ośrodek Sportu zapraszają!

Zajęcia Aktywuj się w Maratonie

  • Środa, godzina 18:00, Molo w Brzeźnie (wpisy na listę od 17:45)
  • Niedziela, godzina 9:00, ul. Bergiela, Zbiornik Świętokrzyska II, przy śluzie (wpisy na listę od 8:45)

Na zajęcia radzimy przybyć 15 minut wcześniej, żeby przygotować się do treningu oraz wpisać na listę obecności. Przy ulicy Bergiela mogą być problemy z miejscami parkingowymi – warto rozważyć alternatywne sposoby przybycia na miejsce.  Lokalizacja zajęć w trakcie programu, w związku ze specyfiką danych zajęć, mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować.

Plan treningowy na kolejny tydzień programu będzie dostępny TUTAJ.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »