Gdańsk z perspektywy wody jest piękny, chociaż tak naprawdę wiedzą o tym nieliczni. Często nawet gdańszczanie nie dają sobie sprawy, ile oferują szlaki wodne Motławy, oraz jaką przyjemność i satysfakcję może sprawić zwiedzanie centrum miasta kajakiem. Jeśli do tego dodamy jeszcze doświadczonego przewodnika, który potrafi w interesujący sposób przekazać swoją wiedzę, dostajemy dwugodzinną rozrywkę dla każdego miłośnika aktywnej rekreacji. I tym właśnie jest Kajakowy Spacer Miejski.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już w najbliższy czwartek, 15 lipca. Kajakowi „spacerowicze” wyruszą z Przystani Żabi Kruk o godzinie 17 i powrócą do niej mniej więcej dwie godziny później. Tę nietypową wycieczkę, która będzie odbywać się cyklicznie co tydzień aż do końca wakacji szkolnych, poprowadzi Ryszard Kopittke.

Z poziomu wody oglądamy Gdańsk z zupełnie innej perspektywy. Łatwiej też dostrzec pewne detale – datę budowy Mostu Stągiewnego, znak wielkiej powodzi czy rok rozbudowy Kamiennej Śluzy. Zobaczymy najważniejsze gdańskie budynki położone nad wodą: spichlerze o zwierzęcych nazwach, będzie okazja dotknąć Sołdka i podpłynąć pod Polski Hak, miejsce rzadko odwiedzane przez mieszkańców. Kanałem Na Stępce, Nową Motławą dopłyniemy do fortyfikacji na Dolnym Mieście. Opłyniemy rawelin – mniejszy bastion, który w XVII wieku strzegł dostępu do miasta. To raczej niewymagająca dwugodzinna trasa, którą rozpoczynamy i kończymy na przystani na Żabim Kruku – zapowiada Pan Ryszard, licencjonowany przewodnik po Trójmieście.

Udział w Kajakowych Spacerach Miejskich będzie odpłatny, a opłata za dwugodzinne wypożyczenie sprzętu, niezależnie, czy będzie to kajak jedno czy dwuosobowy, wynosi 35 złotych. Wycieczki będą odbywały się w godzinach 17:00 – 19:00, przy czym wskazane jest zjawienie się na miejscu pół godziny przed rozpoczęciem.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »