Półtora tysiąca zawodników zapisało się do IV Biegu do źródeł. W najbliższą sobotę, 3 czerwca Park Jelitkowski w Gdańsku stanie się centrum rekreacji i kreatywnego wypoczynku. W programie biegi na dwa dystanse, piknik rodzinny oraz spotkanie z Katarzyną Bosacką.

Bieg do źródeł to jedna z najbardziej rodzinnych imprez rekreacyjnych odbywających się w Trójmieście. Podczas jednego wydarzenia możemy zarówno spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji na 10 km, pokonać dla przyjemności dystans biegu rodzinnego lub po prostu odpocząć, korzystając z ciekawej oferty piknikowej. Ambasadorską wydarzenia jest Katarzyna Bosacka – dziennikarka telewizyjna i prasowa, autorka kultowych już programów „Wiem, co jem” i „Wiem, co kupuję” w telewizji TVN Style. Pani Kasia walczy o prawa konsumentów do życia w świecie pozbawionym zbędnej chemii – zarówno w jedzeniu, środkach czystości, kosmetykach, wodzie pitnej, jak i przedmiotach codziennego użytku.

W tym roku podczas imprezy będziemy promować pozytywne nawyki ułatwiające zdrowe funkcjonowanie. W naszym ujęciu detoks to spokój ciała, oczyszczenie umysłu oraz harmonijne relacje. To także odpoczynek od nowych technologii, pułapek rozwiniętej cywilizacji – mówi Jacek Skarbek, Prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o.

Bieg rodzinny na 3 km – 11:00

To forma międzypokoleniowej rekreacji. Już od czterech lat, na starcie pojawiają się rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczętami, a także wszyscy Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem i chcą spróbować swoich sił podczas imprezy sportowej. Wszystko w formule run for fun. Bieg Rodzinny rozpoczyna się o 11:00. Udział w biegu zgłosiło 900 osób. W tym  roku organizatorzy postanowili dodatkowo nagrodzić każdego, kto pokona dystans 3 km. W każdym pakiecie startowym znajdzie się nagroda – niespodzianka. Biegacze rodzinni mogą też wziąć udział w losowaniu aż 50 zestawów gadżetów piknikowych.

Bieg Główny na 10 km – 12:00

Na profesjonalnych biegaczy czeka 10-kilometrowa, malownicza trasa biegnąca wzdłuż nadmorskich alejek. Bieg rozpocznie się w samo południe. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, profesjonalną koszulkę oraz przydatne upominki. Dodatkowo, zawodnicy o najlepszych czasach w klasyfikacji generalnej i klasyfikacjach wiekowych otrzymają nagrody w postaci bonów do sklepu sportowego. Na scenie o 14:30, oprócz dekoracji najlepszych zawodników odbędzie się losowanie 5 atrakcyjnych nagród rzeczowych (wśród nich nagroda specjalna – kamera sportowa).

Cieszy nas niezmiernie, że moda na bieganie ogarnęła tak wielu mieszkańców Gdańska. Gdańszczanie pokazują, że są aktywni, że chcą i potrafią zadbać o zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie z myślą o nich, oferta imprez i zajęć biegowych w naszym mieście stale się rozwija. Czy są to osoby, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem, czy też osoby bardziej doświadczone, to każda z nich może z tej oferty wybrać coś idealnego dla siebie. Zaczynając od krótkich, przyjaznych dystansów i biegów rodzinnych w miłej kameralnej atmosferze, tj. Bieg do źródeł, a na dużym, sportowym święcie, jakim jest Gdańsk Maraton kończąc, każdy z nas może stać się członkiem wielkiej biegowej, gdańskiej rodziny – zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Piknik, czyli kurs na detoks

Organizatorzy IV biegu do źródeł, jak co roku oferują ciekawe atrakcje piknikowe. Zostały one umieszczone w czterech strefach – kierunkach. Każdy z 4 kierunków  to inny aspekt oczyszczania (detoksu)– od ciała, przez umysł i budowanie relacji, aż po otaczające nas środowisko naturalne.

Poprzez Bieg do źródeł każdego roku zachęcamy mieszkańców Gdańska do budowania zdrowych nawyków. Tym razem wspólnie ze Spółką GIWK i Gdańskim Ośrodkiem Sportu będziemy podpowiadać, jak zadbać o siebie kompleksowo – przeprowadzić detoks w różnych aspektach życia – mówi Piotr Grzelak, Wiceprezydent Gdańska, uczestnik IV biegu do źródeł.

Co znajdziemy  w piknikowych strefach?

KIERUNEK ZDROWIE CIAŁO

Strefa sportowych masaży/ rowery do robienia zdrowych koktajli/ adrenalina na trampolinach – zajęcia z trenerką/ porady dietetyków

KIERUNEK CZYSTY UMYSŁ

strefa z żywnością / sokowy detoks  – świeżo wyciskane soki / 3 foodtrucki / sztuka relaksacji  – uwolnij się i złap oddech/ strefa chillout / warsztaty „mydełka i kule”

KIERUNEK POZYTYWNE RELACJE

Strefa dla maluszka/ kącik z grami rodzinnymi/ punkt losowania nagród w Biegu Rodzinnym

KIERUNEK RÓWNOWAGA W PRZYRODZIE

Warsztaty „EkoCzyścidła i odświeżacze” / punkt „Miasto na detoksie” – konsultacje  związane z ekologicznym stylem życia, stosowanie naturalnych kosmetyków i środków czystości/ spotkania z Katarzyną Bosacką

Więcej informacji: www.biegdozrodel.pl

Organizatorami IV  Biegu do Źródeł są Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »