Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? W jaki sposób precyzyjnie nawigować w lesie, parku i w miejskiej dżungli? Jak dobrze się bawić w poszukiwanie „skarbów” z rodziną i znajomymi? Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie? Przekonasz się 4 grudnia w lesie Kozaczej Góry (Ujeścisko) biorąc udział w 39-tym epizodzie XI sezonu Gier Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak i Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Dla każdego coś miłego

Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności i ciepła herbata. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Rodzaje tras:

  • RODZINNA – 2-3 km
  • ŁAZIK – 3-4 km
  • TUŁACZ –3-5 km
  • BIEGACZ – 3-6 km

Więcej informacji, zgłoszenia i opłaty na http://www.parkowebno.pl

Program:

  • 9:30-13:30 praca biura zawodów – można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu
  • 10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych (prosimy przestrzegać przydzielonych minut!!!)
  • 14:00 godzina zamknięcia mety
  • 14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy Bractwo Przygody Almanak

Patronat medialny sprawują: Trojmiasto.pl, familytime.pl oraz Radio Gdańsk

Medale – dla każdego uczestnika zgłoszonego internetowo do czwartku przed imprezą

Nagrody – losowane na mecie, wśród wszystkich uczestników imprezy

Zasady Gier Parkowych na Orientację

są bardzo proste. Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy … biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną – z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening,  czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Planowane terminy kolejnych epizodów:

  • 11.12 Gaj Gutenberga (Wrzeszcz)

Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły na www.parkowebno.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »