Czym skorupka za młodu nasiąknie… Trefl Aquathlon Gdańsk, szczególnie dla uczestników z najmłodszych grup wiekowych, może być przepustką do wielkiej przygody ze sportem. Przecież bieganie i pływanie to jedne z najbardziej naturalnych form aktywności fizycznej, znanych człowiekowi, a jeśli dodamy do tego jazdę na rowerze, na mecie na Molo w Brzeźnie zobaczyliśmy wielu potencjalnych przyszłych mistrzów triathlonu! W zawodach wzięło udział około stu kilkunastu zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 17 lat! To dopiero przedsmak prawdziwego sportowego święta, jakim co roku jest Lotto Challenge Gdańsk powered by PGE.

WYNIKI TREFL AQUATHLON GDAŃSK

Zmagania rozpoczęły się od zawodników z grup wiekowych 13-14 oraz 15-17 lat. Zarówno starszych jak i młodszych startujących pogodził 15-letni Filip Kisielnicki, który podobnie jak przed rokiem, nie miał sobie równych na trasie liczącej 400 metrów pływania oraz 2000 metrów biegu.

Filip Kisielnicki: Woda była zimna, ale w piance nie odczuwa się tego aż tak bardzo, natomiast na bieganiu było rześko. W wodzie popełniłem mały błąd na boi i musiałem się cofać, ale nie przeszkodziło mi to w wygranej. Te zawody traktuję jako przetarcie przed Suszem, gdzie wystartuję w lipcu. Tam też będzie aquathlon, mistrzostwa Polski. Można było więc przetrenować między innymi szybkie zdjęcie pianki. Triathlon trenuję już od 4 lat, a mają ulubioną dyscypliną jest rower, którego akurat w aquathlonie nie ma. Do podszlifowania na pewno pływanie. Dziś jesteśmy tu dużą ekipą z Kwidzyna, myślę, że jedną z najmocniejszych w Polsce.

Następnie z dystansem 200 metrów pływania i 1000 metrów biegu zmierzyli się zawodnicy i zawodniczki w wieku 11 i 12 lat. Najszybsza na tym odcinku okazała się Pola Zasada.

Pola Zasada: Na trasie starałam się uciekać przed innymi dziewczynami i gonić chłopaków. Podczas startów z chłopakami jest większa motywacja. Bardzo dobrze się płynęło, mimo że było trochę zimno, a fale trochę przeszkadzały, kiedy już skręciło się za pierwszą bojką. Nie wiem nawet, która wyszłam z wody, bo straty nadrobiłam na bieganiu. Moją ulubioną dyscypliną triathlonową jest rower, a do dopracowania zostaje bieganie.

Im młodsi zawodnicy ruszali na trasę, tym więcej towarzyszyło temu emocji, mimo, że dystans do pokonania był coraz krótszy. Wyzwaniem w kategorii wiekowej 9 i 10 lat było 100 metrów pływania oraz 500 metrów do przebiegnięcia. Wśród chłopców najszybciej uporał się z nim Ksawery Sosnowski.

Ksawery Sosnowski: Trzeci rok trenuję triathlon, najbardziej lubię jeździć na rowerze, a dzisiejsze konkurencje, pływanie i bieganie muszę  jeszcze poprawić. Woda była z początku zimna, ale szybko się przyzwyczaiłem. W pewnym momencie pomyliłem lekko trasę, musiałem wrócić i przecisnąć się pod siatką, straciłem trochę czasu, ale udało mi się nadrobić tą stratę. Z wody i ze strefy zmian wybiegłem jako drugi, ale na szczęście po chwili biegu byłem już pierwszy. Lubię te zawody i traktuję je poważnie – to mój trzeci raz na podium w Gdańsku.

Na koniec ścigały się dzieci 8 i 9-letnie, a na krótkim, wręcz sprinterskim dystansie 50 metrów pływania i 200 metrach biegu emocje sięgały zenitu. Sportową klasę pokazała Aleksandra Raszke. Najszybsza z dziewczynek ma zaledwie osiem lat, ale widoczne zadatki na wielką mistrzynię.

Aleksandra Reszke: W wodzie starałam się biec, zamiast płynąć. Na trasie wyprzedziłam kilka dziewczyn i chłopaków. Z dyscyplin triathlonowych najbardziej lubię pływanie, ale lubię też bieganie, rower i koszykówkę. Trenuję od roku. To mój kolejny start w zawodach w Gdańsku, a pierwsze zwycięstwo, poza tym startowałam też w innych imprezach.

Każdy z ponad setki startujących w Trefl Aquathlonie Gdańsk zawodników i zawodniczek, przy odpowiedniej dozie pasji do sportu i zaangażowania w trening może w przyszłości wyrosnąć na wybitnego triathlonistę, lub reprezentanta innej dyscypliny sportu. Takie imprezy od najmłodszych lat kształtują zarówno charakter jak i w praktyce pomagają zweryfikować umiejętności nabyte podczas treningów. Młodym zawodnikom życzymy, żeby w przyszłości jak najczęściej stawali też na podium dorosłych imprez z cyklu Challenge!

Podium wszystkich pięciu kategorii wiekowych podczas Trefl Aquathlonu Gdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »