Ferie zimowe to często problematyczny czas dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Jeśli nie mogą akurat wziąć urlopu, muszą swoim pociechom zorganizować jakoś czas wolny. Na szczęście z pomocą idzie Gdański Ośrodek Sportu, a także kluby współpracujące z GOS. –Chcemy przede wszystkim, żeby dzieci spędziły ten czas aktywnie, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem. Podczas tych dwóch tygodni dzieci dzięki naszym zajęciom będą miały co robić od rana aż do godzin popołudniowych, w których zazwyczaj wracają ze szkoły – mówi Damian Nasiadko, trener judo w SGKS Wybrzeże.

Darmowe treningi judo, podobnie jak różne zajęcia na miejskich basenach, żaglowcu Generał Zaruski, czy kortach do tenisa i badmintona odbywać się będą przez najbliższe dwa tygodnie w ramach programu Aktywne Ferie. Na część z nich wciąż jeszcze można zapisać swoje dziecko.

– Dzieci mają dwa treningi dziennie, ale mogą liczyć także na posiłki, a na przykład dziś, w przerwie między jednymi a drugimi zajęciami idziemy do kina. Zapraszamy także dzieci, które nie miały jeszcze styczności z judo, większość zajęć ma charakter ogólnorozwojowy, a podczas części technicznej dzielimy grupę na część zaawansowaną i początkującą, więc każdy powinien się odnaleźć – zapewnia trener judo.

Podczas zajęć w Hali Walk kompleksu sportowego przy Traugutta 29 rzeczywiście było dużo ruchu i śmiechu, a większość treningu stanowiły gry i zabawy sprawnościowe, poprawiające szybkość, siłę, kondycję i zręczność dzieci.

– Przede wszystkim chcemy dzieci zainteresować naszą dyscypliną sportu, pokazać na czym ona polega, zachęcić do trenowania. A to najłatwiej zrobić właśnie poprzez zabawę – kończy Damian Nasiadko.

WIĘCEJ INFORMACJI O AKTYWNYCH FERIACH, W TYM DANE KONTAKTOWE DO ORGANIZATORÓW ZAJĘĆ, DOSTĘPNE SĄ POD PONIŻSZYM LINKIEM

https://www.sportgda.noveo3.hekko24.pl/nie-daj-sie-nudzie-aktywne-ferie-zimowe-z-gos/

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »