Zawody cyklu #RUNGDN zadebiutowały w sobotę, 6 kwietnia w nowej lokalizacji, na Jasieniu. To kolejna z tras, która swoim charakterem podkreśla fakt, że atrakcyjnych terenów do uprawiania sportu w Gdańsku nie brakuje. Zwyciężył, podobnie jak przed dwoma tygodniami w Sobieszewie, Sebastian Waśkiewicz.

Jasień to kolejne ciekawe miejsce, które dołączyło do popularnego cyklu #RUNGDN organizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. Ścieżki wokół zbiornika retencyjnego oraz szlaki w otaczających go lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego są popularnym miejscem codziennych treningów gdańszczanek i gdańszczan. Urozmaicona nawierzchnia, elementy przełajowe, podbiegi, zbiegi i przede wszystkim bliskość natury czynią to miejsce idealnym do uprawiania sportów, nie tylko biegowych.

Na Jasieniu, na dystansie 5 kilometrów wystartowali biegacze, kijkarze nordic walking oraz na dedykowanych trasach dzieci – łącznie przeszło 400 uczestników.

Wyniku biegu

Wyniki nordic walking

Wyniki biegów dziecięcych

Jako pierwsi na trasę ruszyli biegacze. Ta wiodła najpierw wokół zbiornika retencyjnego a następnie przez las. Tam zawodnicy napotkali na miejscowe utrudnienia, ponieważ po nocnych opadach miejscami potworzyły się kałuże i błoto. To tylko dodało „smaku” bardziej przełajowej części trasy. Finisz miał miejsce na ścieżce przy zbiorniku wodnym. Najszybszy w takich warunkach okazał się Sebastian Waśkiewicz z Gdańska, dla którego było to drugie z rzędu zwycięstwo w #RUNGDN, po zawodach w Sobieszewie przed dwoma tygodniami. Pełną niespodzianek trasę pokonał w czasie 16:04,22. Drugi był Szymon Koczyński (Gdańsk) z wynikiem 16:14,03. Miejsce na podium uzupełnił Szymon Glinka (Gdańsk – ARLA RUNNING TEAM) z rezultatem 16:30,75.

Plan na dziś był taki, że chciałem powlaczyć. Chociaż tutaj było ciężko, chyba nawet ciężej niż w Sobieszwie. Często tu biegam, ale nie spodziewałem się, że będzie tyle błota, to zaskoczenie. Większość trasy biegłem z kolegą. Dopiero na ok. kilometr przed metą udało mi się oderwać od rywala, który ciągle naciskał. Czas tutaj nie był istotny, szczególnie w takich warunkach, ale wygrana cieszy – podsumował zwycięzca, Sebastian Waśkiewicz.

Klasyfikację kobiet wygrała Zuzanna Głombiowska (Gdynia – RUNPASSION.PL TEAM) z czasem 18:32,50. Druga przybiegła Aleksandra Baranowska-Trzasko (Gdynia – HARPAGAN) z wynikiem 18:43,43. Trzecia była Natalia Ruchlewicz (Sztum) z czasem 19:59,22.

Kategoria nordic walking na stałe zagościła w cyklu RUNGDN sezonu 2024. Kijkarze ścigali się na tej samej trasie i w takich samych warunkach. Zwyciężył Rafał Grobelniak z Żukowa osiągając rezultat 30:38,68. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kurpiewski (Gdańsk – FITNESSFITBACK) – 31:44,01 a trzecie Paweł Kubala (Gdańsk – NORDIC WALKING JAGIELLOŃSKA) – 33:08,94. Wśród pań najlepsza okazała się Hanna Grobelniak (Żukowo) z wynikiem 33:58,46. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Dąbkowska (Gdańsk – TAKA RYBA) finiszując z czasem 34:00,91, zaś trzecia była Agnieszka Stenka (Chwaszczyno) z rezultatem 34:09,52.

Na koniec rywalizowali najmłodsi. Z dystansami od 200 do 800 metrów zmierzyła się ponad setka dzieci, która na mecie mogła liczyć, oprócz medali, na pyszne, świeżo przyrządzone gofry.


Kolejne imprezy cyklu #RUNGDN:

Oliwa – 25 maja 2024, godzina 11:00
Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/10008.html

Hevelianum – 26 października 2024, godzina 11:00
Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/10009.html

Uczestnicy w sezonie 2024 zbierają punkty do klasyfikacji ogólnej. Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy wystąpić w minimum trzech z czterech imprez. W przypadku udziału we wszystkich czterech imprezach, do klasyfikacji brane będą trzy najlepsze wyniki. Informacje: https://rungdn.pl.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu

Patronat medialny: trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Radio Eska

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »