Życie oraz sport nie znoszą próżni, dlatego w zaistniałej sytuacji Gdański Ośrodek Sportu w okresie letnim zorganizuje takie imprezy biegowe, które będzie można przeprowadzić bezpiecznie i z zachowaniem ministerialnych wytycznych. Jesteśmy przekonani, że rywalizacja na plaży Stogi, jak i podczas dwóch pozostałych Gdańskich Biegów na Piątkę, zaspokoi oczekiwania aktywnych gdańszczan i nie tylko.

ZAPISY – GDAŃSKIE BIEGI NA PIĄTKĘ

Zacznijmy od kwestii najważniejszej, czyli od bezpieczeństwa. Ponieważ limit osób, mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150 uczestników, tyle też uczestników będzie mogło stanąć na starcie każdej Piątki. Mimo, że odbędą się trzy różne edycje zawodów, nie traktujemy ich jako cykl Grand Prix, czyli nie tworzymy klasyfikacji ogólnej i nie zbieramy punktów. Każdy bieg traktujemy jako autonomiczne, zamknięte wydarzenie. Trasy nie mają atestu PZLA, zostały wymierzone urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny.

Zaczniemy już pod koniec czerwca, spotkaniem na plaży Stogi. Kolejne dwie odsłony imprezy to już sierpniowe bieganie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na wysokości Oliwy oraz w Parku im. Ronalda Reagana.

  • Plażowa Piątka, niedziela, 28 czerwca 2020, Stogi Plaża, start godzina 10:00
  • TPK Gdańska Piątka, niedziela, 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa, start godzina 10:00
  • Parkowa Piątka, niedziela, 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana, start godzina 10:00

Wpisowe: 20 PLN.

Plażowa Piątka – trasa:

 

Każdy zawodnik zostanie na mecie uhonorowany okolicznościowym medalem, a miejsca na podium zostaną dodatkowo nagrodzone statuetkami.

Pięć kilometrów jest dystansem, z którym może się zmierzyć praktycznie każdy, nawet bez specjalnych przygotowań. Z kolei miejsce każdego z biegów zostało dobrane w ten sposób, żeby uczestnicy nie tylko czerpali maksymalną przyjemność z wysiłku fizycznego, ale także by zawody mogły zostać przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Więcej informacji o Gdańskich Biegach na Piątkę w regulaminie.

REGULAMIN GDAŃSKICH BIEGÓW NA PIĄTKĘ

#CzasNaGdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »