Bieg Westerplatte to szczególne wydarzenie na biegowej mapie Polski. Dla wielu startujących osób jest biegiem szczególnym ze względu na swoją historię i symbolikę, miejsca przez które przebiega. To po prostu pozycja obowiązkowa w planie startów. 18 września odbędzie się jeszcze bardziej wyjątkowa, bo już sześćdziesiąta edycja imprezy. Właśnie rozpoczęła się rejestracja zawodników.

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/861/

Regulamin biegu (.pdf KB 716 KB)

Wiele osób, które już miały okazję wystartować w Biegu Westerplatte podkreśla, że na trasie można odczuć, że nie jest to zwykła, kolejna impreza biegowa, a element historii jest ściśle związany z atmosferą sportowej rywalizacji. Sama trasa zaś tworzy symboliczną drogę od wojny do wolności. Przygoda na dziesięciokilometrowej trasie rozpoczyna się na Westerplatte a meta znajduje się tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności.

W tym roku obowiązuje limit 3900 uczestników. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, nie warto więc odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Koszt rejestracji przez cały czas trwania zapisów wynosi 49 PLN.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »