Efektowne zmagania żeglarskie, które śledzić będzie można między innymi z Molo w Brzeźnie oraz z wysokości plaży, czyli tradycyjne już Regaty o Puchar Mariny Gdańsk, odbędą się już w najbliższy weekend, 12 i 13 czerwca. Na program zawodów składają się trzy wyścigi.

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk odbędą się już po raz czternasty. W tym roku obsada imprezy nie będzie tak międzynarodowa jak w latach poprzednich, ponieważ jedynym gościem z zagranicy, w gronie 22 zgłoszonych dotąd załóg, będzie ekipa z Danii. Liczba biorących udział w zawodach żaglowców z pewnością jeszcze wzrośnie, ponieważ zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 11 czerwca – tego też dnia odbędą się inspekcje: pomiarowa i techniczna oraz odprawa sterników.

Na dwudniowe zmagania złożą się:

  • Morski Żeglarski Puchar Polski – klasy ORC, KWR,
  • Puchar Bałtyku Południowego – klasy ORC, KWR, OPEN,
  • Puchar Zatoki Gdańskiej – klasy ORC, KW

Niestety, w porównaniu do lat ubiegłych, w związku z sytuacją pandemiczną nie odbędzie się zwyczajowe spotkanie żeglarskie, w którym udział mogły wziąć nie tylko osoby uczestniczące w zmaganiach, ale i miłośnicy tematyki morskiej. Dla tych ostatnich pozostaje jednak śledzenie regat z wysokości plaży bądź z Molo w Brzeźnie, ponieważ trasa wytyczona została w ten sposób, by jednostki widoczne były z lądu. Prognozy pogody na weekend są pomyślne, dzięki czemu żaglówki będą wyglądać wyjątkowo widowiskowo. W przypadku korzystnych wiatrów, które pozwolą jachtom na rozwinięcie efektownych żagli – spinakerów, łódki stanowią wdzięczny obiekt do fotografowania.

Program Regat:

sobota – 12 czerwca 2021       – wyścig I start g.11:00

– wyścig II start 15’ po zamknięciu linii mety wyścigu I

niedziela – 13 czerwca 2021   – wyścig III start g. 11:00

– ceremonia zakończenia regat – do 3 h po zamknięciu linii mety wyścigu III

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »