W XI Regatach o Puchar Mariny rozegranych w dniach 10-11 czerwca 2017 r. załogi walczyły nie tylko między sobą, ale też z wiatrem. W dwóch z trzech wyścigów warunki pogodowe za sprawą słabego wiatru nie ułatwiały żeglowania na wodach Zatoki Gdańskiej.

Do regat przystąpiło 39 jednostek, których załogi przez dwa dni ścigały się na wodach Zatoki Gdańskiej. Wystartowali w nich zarówno amatorzy, jak też doświadczeni i zaprawieni w regatowych bojach żeglarze. Regaty posiadały licencję Polskiego Związku Żeglarskiego. Są również zaliczane do Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Obejmowały trzy klasy: ORC, KWR oraz OPEN.

Sobotnie warunki pogodowe pokrzyżowały nieco szyki startującym. O ile w pierwszym, krótkim wyścigu, wiatr wiał solidne 15-20 węzłów i pozwolił na ciekawe ściganie, o tyle w drugim, planowanym na 9 mil morskich, zaledwie dwie załogi zdążyły osiągnąć zaplanowaną metę, podczas gdy pozostałe zmagały się z praktycznym brakiem wiatru. Z tego względu komisja sędziowska zadecydowała o skróceniu wyścigu i zaliczeniu wyników z jego części. Drugiego dnia warunki były już nieco lepsze i pozwoliły na rozegranie pełnego wyścigu.

W grupie ORC Club najlepsza okazała się załoga jachtu Neoprofil dowodzona przez kpt. Piotra Adamowicza. Drugie miejsce wywalczył Good Speed /kpt Łukasz Trzciński/ a trzecie ZOLTAR /kpt Czesław Perlicki/.

Klasę KWR wygrał jacht ApolloSails 2 Easy /kpt Tomasz Makowski/ przed załogą Agata 8 /kpt Hubert Cieślak/ oraz łódką ELJACHT /kpt Jerzy Jankowski/.

W klasie OPEN zwyciężyła rosyjska załoga BLAGADARNOST’2 /kpt Sergei Pavlenko/. Drugie miejsce zajął BIGGER JOHNKA /kpt Konrad Smoleń/. Miejsce na podium uzupełniła załoga jachtu Scamp One /kpt Maciej Gnatowski/.

Najlepsze załogi, oprócz pucharów, otrzymały nagrody rzeczowe oraz vouchery ufundowane przez sponsorów regat. Dodatkową atrakcją regat, nie tylko dla ich uczestników, był sobotni koncert szantowy w Marinie Gdańsk. Integracyjny wieczór żeglarski jest od początku jedną z tradycji tej imprezy.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu
Współorganizator: Pomorski Związek Żeglarski
Partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich oraz Gdańska Federacja Żeglarska.
Sponsorzy: Browar Amber, Villa EVA, Eljacht, SPIDER, SZYMON JACHT, Sklep Żeglarski WIND
Patronat medialny:  trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, sailbook.pl, Wiatr i  Żagle

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »