Stowarzyszenie “Związek Miast i Gmin Morskich” wraz z Fundacją Jack Strong i Gdańskim Ośrodkiem Sportu, zapraszają na jednodniowy rejs po wodach Zatoki Gdańskiej. Jest to propozycja skierowana dla młodzieży od 14 roku życia z Polski i Ukrainy jako rodzaj integracji i wspólnego poznania się poprzez żeglowanie.

Celem Fundacji Jack Strong jest prowadzenie rejsów i szkoleń żeglarskich, integracja młodzieży, promocja ekologii i szkutnictwa oraz remont historycznego jachtu “Strażnik Poranka”. Rejs ma za zadanie przybliżyć uczestnikom misje i cele fundacji oraz zachęcić do poznawania naszego pięknego regionu od strony wody.

UWAGA! Rezerwacje na rejs przyjmuje Fundacja Jack Strong drogą e-mail. Należy wysłać zgłoszenie wraz z krótkim uzasadnieniem na adres fundacja@jackstrong.org.pl Liczba miejsc ograniczona. Zakwalifikowani kandydaci otrzymają hasło dostępowe do serwisu rezerwacyjnego.

Wypływamy z Gdańska Motławą, po drodze mijając infrastrukturę stoczniowo-portową, Twierdzę Wisłoujście, Westerplatte oraz Latarnię Morską w Nowym Porcie (z unikatową Kulą Czasu). Już sama droga przez wody śródlądowe, która trwa ok. 40 minut, jest ciekawym przeżyciem i obfituje w wartościowe obserwacje, gdyż Gdańsk od strony wody wygląda niezwykle :).

Jednodniowy rejs (zwykle 9:00-15:00) na trasie Gdańsk – Gdańsk po wodach Zatoki Gdańskiej, idealny na dobry początek, nie zdąży nikogo zmęczyć czy zniechęcić, a pozwoli zasmakować w urokach żeglarstwa. To także okazja do spotkania się z doświadczoną i barwną kadrą oficerską, która wszystkim zainteresowanym przybliży podstawy żeglarstwa, zaangażuje w manewry i obsługę takielunku, czy umożliwi stanięcie za sterem tak wspaniałego statku. To również świetna okazja, by wysłuchać „morskich opowieści”, poznać historię żaglowca, jego patrona i edukacyjną misję.

W rejsie 1-dniowym możemy przyjąć na pokład maksymalnie 29 osób załogi szkolnej (razem z nauczycielami/opiekunami).

Przygotowanie do rejsu nie jest skomplikowane. Uczestnicy powinni mieć ze sobą miękkie obuwie sportowe (typu adidasy), oraz ciepłą odzież (najlepiej nieprzemakalną). Do prac przy żaglach przydatne mogą się okazać rękawiczki, ale wiele osób radzi sobie bez nich.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »