W tegorocznej, zimowej edycji turnieju dzikich drużyn “Do przerwy 0:1” wzięła udział rekordowa liczba 67 zespołów! Po raz kolejny okazało się, że deszcz i chłód niestraszny miłośnikom piłki nożnej!

Mikołajkowa odsłona imprezy była już co prawda prowadzona w bardziej ekstremalnych warunkach, ale organizatorzy nie spodziewali się rekordowej frekwencji.

– Bardzo się cieszę, że tak wielu zawodników zdecydowało się wstać wcześnie rano w sobotni poranek i przyjechali na nasz turniej. Podziękowania również dla opiekunów, którzy licznie towarzyszą swoim podopiecznym. Tradycyjnie są z nami drużyny z Gdańska, ale są także ekipy ze Skowarcza, Gdyni, Chwaszczyna, a nawet z Elbląga. Cieszę się, że nasz turniej niezmiennie cieszy się popularnością także poza granicami Trójmiasta mówił podczas ceremonii otwarcia imprezy jej wieloletni organizator, Andrzej Kowalczys.

Tym samym turniej “Do przerwy 0:1” zamknął 15 rok swojego istnienia.

– Zaczęliśmy grać w 2004 roku. Od tej pory gramy nieprzerwanie i wierzę, że przeżyjemy wspólnie jeszcze niejeden jubileusz. W tym momencie pragnę podziękować wszystkim naszym mikołajom, bez ich wsparcia, także finansowego, nie udałoby się zorganizować dzisiejszego turnieju dodaje pomysłodawca imprezy.

Hasło tegorocznego cyklu turniejów to „Nie biorę, wybieram piłkę!” . Dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień podczas turnieju, równolegle do rozgrywanych meczów, odbyły się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód w narkogoglach, a także mieli okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień.

Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach: dziewczyn oraz trampkarzy (rocznik 2006 i młodsi), młodzików(2003-2005), juniorów (2000-2002) i open (1999 i starsi).

Organizator: Gdańska Fundacja Dobroczynności

Do grona partnerów należą: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Merco, Merkus, Torus, Firma Usługowa MARIO, Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego, Lions Club Gdańsk Neptun, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, 2mGroup, M1 Fabrika, Lechia Gdańsk, City Football Club, Szkoła Podstawowa nr 80, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, SM Rozstaje, SM Młyniec, Kosycarz Foto Press, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Pomorskie.eu, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Stowarzyszenie „Nasz Gdańsk”, Dobre Wiadomości.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »