Mamy wyjątkową propozycję dla uczniów szkół średnich oraz studentów. To najważniejsze wydarzenie żeglarskie sezonu i najdłuższy rejs. Tym razem “Gdańska Szkoła pod Żaglami” zabierze młodzież do urokliwych turystycznie i geograficznie miejsc w Skandynawii. 

Gdańska Szkoła pod Żaglami” to najdłuższy w sezonie rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami oraz głośnych wypraw „Generała Zaruskiego”, zapisanych w historii polskiego jachtingu (Narvik, Spitsbergen).

Rejs rozpocznie się 19.07.2021 r. w Gdańsku i zakończy 1.08.2021 r. w Szczecinie, a planowana trasa to kierunek północny i wspaniałe turystycznie uroki Szwecji. Malownicze wyspy i wysepki, przytulne małe porty, ale także Sztokholm i Muzeum Vasa. Po raz kolejny mamy możliwość odwiedzić miejsce narodzin naszego żaglowca w Ekenas koło Kalmaru, gdzie w 1939 roku jacht został zbudowany w rodzinnej stoczni Lund. O ile ograniczenia epidemiczne pozwolą, po drodze mamy duńską wyspę Bornholm, którą można zwiedzić rowerami. Możliwości jest zatem sporo. A w drodze powrotnej planujemy zawinąć do Szczecina w czasie finału regat “The Tall Ships Races”. Będzie to zatem wyjątkowa okazja, by obejrzeć dziesiątki wspaniałych żaglowców i poczuć klimat tych światowej sławy regat w miejscu ich finałowego zlotu.

Jak mówi Krzysztof Dębski z Biura Armatorskiego GOS: wariant bałtycki “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami” eliminuje ryzyka związane ze stanem epidemii koronawirusa w Europie. Rejs jest tańszy i brak jest dodatkowych kosztów związanych z podróżowaniem samolotami na miejsce startu i z miejsca zakończenia. A warunkiem uczestnictwa w konkursie rekrutacyjnym jest tylko dostarczenie zgłoszenia z listem motywacyjnym, byśmy mogli trochę lepiej poznać uczestników. Zapraszamy – przygoda życia czeka!

Jak sama nazwa “Gdańska Szkoła pod Żaglami” sugeruje, po wyjściu w morze zaczynają się zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących. Młodzież będzie zdobywać wiedzę z zakresu budowy i obsługi takielunku, podstaw nawigacji i locji, bezpieczeństwa na morzu, historii żeglarstwa oraz morskich tradycji i obyczajów. Nie zabraknie też podstaw meteorologii, astronomii i astronawigacji oraz praw fizyki wykorzystywanych na żaglowcu, a także specyfiki miejsc odwiedzanych w czasie rejsu. Część humanistyczna natomiast przybliży kadetom osobę prekursora rozwoju żeglarstwa w Polsce gen. Mariusza Zaruskiego oraz idee wychowania morskiego. Będzie to także okazja do zapoznania się z literaturą marynistyczną oraz szlifowania znajomości języka angielskiego, jako obowiązującego w żeglarstwie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie rekrutacyjnym jest tylko dostarczenie do 15.06.2021 r. zgłoszenia z listem motywacyjnym, byśmy mogli trochę lepiej poznać uczestników. A zatem, do dzieła! Formularz rejestracyjny

WAŻNE! Uczestnicy w ramach opłaty za rejs, zostaną w Gdańsku przed wypłynięciem przetestowani przez profesjonalne laboratorium medyczne, w kierunku koronawirusa; wynik w postaci angielskojęzycznego zaświadczenia lekarskiego, będzie podstawą do wjazdu na teren Szwecji (dla osób o negatywnym wyniku testu)

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »