Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? W jaki sposób precyzyjnie nawigować w lesie, parku i w miejskiej dżungli?
Jak dobrze się bawić w poszukiwanie „skarbów” z rodziną i znajomymi? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów?

Przekonasz się 19 lipca w Parku Reagan (wejście D przy dużym placu zabaw) biorąc udział w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak i Radę Dzielnicy Przymorze Wielkie.

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Dla każdego coś miłego
Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności i ciepła herbata. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Rodzaje tras:

  • RODZINNA – 2-3 km
  • ŁAZIK – 3-4 km
  • TUŁACZ –3-5 km
  • BIEGACZ – 3-6 km

Więcej informacji, zgłoszenia i opłaty na http://www.parkowebno.pl/komunikat-startowy

Program:

  • 9:30-12:30 praca biura zawodów. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
  • 10:00-12:30 start drużyn zgłoszonych internetowo (z zarezerwowanymi mapami) i drużyn zgłoszonych na miejscu (w ramach puli map rezerwowych). Minuty startowe przydzielane będą na starcie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na sekretariacie.
  • 11:30-12:30 start drużyn zgłoszonych w dniu imprezy na mapach osób zgłoszonych wcześniej, które nie stawiły się na starcie do godz. 11:30
  • 14:00 godzina zamknięcia mety
  • 14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk.

 Patronat nad całym cyklem objęła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Patronat medialny sprawują: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl oraz familytime.pl.

Medale – dla każdego uczestnika zgłoszonego internetowo do czwartku przed imprezą

Nagrody – losowane na zakończenie, wśród nich kupony rabatowe ufundowane przez sklep turystyczny tuttu.pl.


Zasady Gier Parkowych na Orientację
są bardzo proste. Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy … biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną – z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening,  czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Planowane terminy kolejnych etapów:

02.08 Gdańsk Sobieszewo + plaża
09.08 Gdańsk – Zbiornik Kolorowy
16.08 Gdańsk Piecki-Migowo
23.08 Gdańsk Strzyża
30.08 Gdańsk Matemblewo
06.09 Hevelianum – Góra Gradowa
12.09 Brzeźno – Park im Haffnera
13.09 Gdańsk Smęgorzyno
20.09 Gdańsk Zaspa – Park Jana Pawła II
27.09 Gdańsk Niedźwiednik – Huzarskie Manowce
04.10 Jesienny Tułacz
11.10 Gdańsk Aniołki – Wronia Górka
18.10 Gdańsk Park Reagana wschód
25.10 Gdańsk Osowa
08.11 Gdynia Karwiny
11.11 Główne Miasto – Niepodległościówka
15.11 Gdańsk Chełm
22.11 Gdańsk os. Żabianka
29.11 Gdańsk Złota Karczma
06.12 Gdańsk Gaj Gutenberga
13.12 Gdynia Witomino
20.12 informacje na www.ParkoweBnO.pl

Już dziś zapisz to sobie w kalendarzu!!!

Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły na www.parkowebno.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »