#RUNDGN Hevelianum stanowiło ostatnią tegoroczną odsłonę cyklu imprez biegowych na krótkim dystansie organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Uczestników przywitała jesienna aura, zaś rywalizacja na pięciokilometrowej trasie odbyła się w atrakcyjnej scenerii fortów na Górze Gradowej.

Wyniki zawodów #RUNGDN Hevelianum

Zawody #RUNGDN na terenie Hevelianum rozegrane 22 października 2022 r. były ostatnimi spośród czterech kameralnych biegów, jakie GOS zaplanował w tym sezonie biegowym. Wyjątkowe z pewnością były atmosfera oraz charakter trasy biegowej. Tu płaskie odcinki stanowiły zaledwie niewielką część dystansu, natomiast liczne podbiegi i zbiegi „wchodziły” w nogi zawodnikom, podnosząc poziom trudności i czyniąc z tego wyzwanie nawet przy tak krótkim dystansie. Pogoda również nie ułatwiła zadania startującym, bowiem deszcz, który spadł rano uczynił fragmenty trasy śliskimi i wymuszał wyszukiwanie bezpiecznej linii biegowej i ostrożne stawianie każdego kroku.

W tych warunkach najszybszy okazał się Dariusz Jarzyński ze Starogardu Gdańskiego (Wataha Wilków), finiszując z czasem 19:34,14. Drugie miejsce zajął Tomasz Szczykutowicz z Gdańska (Szalony Gdańsk Biega / Gdański Biegacz) z wynikiem 20:11,22. Na najniższy stopień podium wskoczył Bartosz Witkowski z Kielna z czasem 20:41,56.

Miałem inne plany biegowe na ten weekend, ale nie zdążyłem opłacić biegu i tamten wypadł i dlatego na szybko tutaj przyjechałem. Jak się tu zjawiłem to byłem w szoku, co za trasa! Prawie żadnej prostej, same górki – mordęga! Ale udało się! Miejscami było ślisko, trzeba było biec bokiem, po trawie. Ale świetna trasa, taka oryginalna – aż kipiał z pozytywnych emocji na mecie zwycięzca biegu.

Kandydatem do zwycięstwa był przez dłuższy czas Tomasz Szczykutowicz, prowadzący stawkę od samego startu. Na mecie musiał jednak uznać wyższość rywala.

Miałem na początku przewagę, ale tempo było trochę poszarpane, zobaczyłem że ktoś mnie przegonił. Próbowałem cisnąć, ale później na górkach nie jestem zbyt mocny i tak wyszło. Ale drugie miejsce też dobre jak na Gdańsk. Chociaż startuję tu po raz pierwszy, jest spoko. Fajna trasa! – podsumował drugi na mecie Tomasz Szczykutowicz.

Wśród kobiet najlepiej z trudami trasy poradziła sobie Zuzanna Głombiowska z Gdyni (runpassion.pl Team), meldując się na mecie z wynikiem 22:24,69, notując również wysokie, siódme miejsce w ogólnej klasyfikacji. Drugie miejsce wywalczyła Weronika Milewska z Sąpolna z czasem 25:16,94. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Grabias z Gdańska pokonując trasę w 26:25,31.

Ładne statuetki były dla najszybszych więc nie ukrywam, ze chciałam jedną z nich zabrać do domu (śmiech – dop. red.). To mój pierwszy start tutaj, bo zawsze jakoś terminy mi się nie zgrywały. Pierwszy, ale też ostatni w tym cyklu, więc z ciekawym akcentem ten mój start. Musiałam trochę uważać na kamieniach no i schody dawały w kość, szczególnie na zbieganiu. Ale byłą zabawa! – dodała najszybsza z pań.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu

Patronat medialny: trojmiasto.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »