Biegowa jesień z Gdańskim Ośrodkiem Sportu trwa w najlepsze, a jednym z jej kulminacyjnych punktów będzie zakończenie cyklu biegów #RUNGDN. W tym roku finisz będzie wyjątkowo intensywny, ponieważ uczestników czeka nie jeden, ale aż dwa biegi w odstępie zaledwie tygodnia. 21 października spotkamy się w Parku Oruńskim, a 28 października – w Centrum Hevelianum! Tam też nastąpi podsumowanie całego cyklu.

#RUNGDN Orunia

#RUNGDN Hevelianum

Urozmaicone trasy sprawdzą formę biegaczy

Na biegaczy czekają dwie imprezy, z których każda postawi przed uczestnikami inne wymagania. Obie trasy składają się z około 2,5 kilometrowych pętli i… na tym podobieństwa w zasadzie się kończą. O ile profil biegu w Parku Oruńskim to w większości płaska trasa otoczona zielenią, to już Centrum Hevelianum to, niemalże, prawdziwy rollercoster, z podbiegami i zbiegami oraz wąskimi, wymagającymi pod względem technicznym ścieżkami. Oba biegi sprawdzą więc pełne spektrum biegowych umiejętności. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie pamiątkowy medal, a miejsca na podium nagradzane będą specjalnymi statuetkami.

KLASYFIKACJA CYKLU #RUNGDN PO DWÓCH IMPREZACH

  • za 1 miejsce – 20 punktów, za 2-18 pkt, za 3-16 pkt, 4-14 pkt, 5-13 pkt, 6-12 pkt, 7-11 pkt, 8-10 pkt, 9-9 pkt, 10-8 pkt, 11-7 pkt, 12-6 pkt, 13-5 pkt, 14-4 pkt, 15 – 3 pkt, 16-2 pkt, pozostałe – 1 pkt. Do klasyfikacji końcowej liczyć się będą najlepsze 3 z 4 startów (odpada najsłabszy wynik).

Również biegi dla dzieci i młodzieży

Dodatkowo podczas #RUNGDN Hevelianum odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych od najmłodszych do 15 lat. Chwilę po zakończeniu ostatniej imprezy cyklu zostaną nagrodzeni najlepsi zawodnicy i zawodniczki tegorocznych zmagań, w kategoriach wiekowych oraz Open. Nie zabraknie także pożywnej zupy z kuchni polowej dla wszystkich uczestników oraz szpinakowych gofrów dla najmłodszych biegaczy. Jednym zdaniem – będzie się działo, a atrakcji zarówno biegowych jak i pozasportowych nie zabraknie, jako że obie trasy są wyjątkowo piękne i malownicze, mimo że tak od siebie odmienne.

Trasa #RUNGDN Orunia

Trasa #RUNGDN Hevelianum

Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.

Więcej informacji na: www.rungdn.pl.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Patronat medialny: trojmiasto.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »