Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Miastem Gdańsk serdecznie zapraszają do udziału w VII Wielkim Spływie Kajakowym Rzeką Motławą, organizowanym w oparciu o przedsięwzięcie strategiczne „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

VII Wielki Spływ Kajakowy Rzeką Motławą

  • Termin: 17 czerwca 2023
  • Początek: Przystań Żabi Kruk
  • Opłata za uczestnictwo: 30 PLN
  • ZAPISY 

Poprzednie spływy odbyły się na rzekach: Wisła, Radunia, Brda, Nogat, Wda i Wierzyca. Kolejną edycję zaplanowano na rzece Motława. Każdy z minionych spływów cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników. W wydarzeniu brali udział zarówno doświadczeni kajakarze, jak i rodziny z dziećmi. Z roku na rok przybywa chętnych do wzięcia udziału.

Tegoroczny spływ zaplanowany na odcinku rzeki Motława. Jego rozpoczęcie  będzie miało miejsce przy przystani Żabi Kruk. Następnie trasa poprowadzi uczestników  przez:  Główne Miasto, wody Martwej Wisły, Most Siennicki, Wrota Żuławskie, Śluzę Kamienną, Wyspę Spichrzów, po minięciu której nastąpi powrót na miejsce startu.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizacja spływu zostanie przełożona na dzień 24 czerwca 2023r.

Wydarzenie będzie okazją do integracji środowiska wodniackiego, promocji regionu, popularyzacji aktywnej turystyki kajakowej w otoczeniu piękna i różnorodności architektoniczno-przyrodniczej znajdującej się na terenie województwa pomorskiego. Uczestnicy spływu będą mieli okazję skorzystać z infrastruktury przystani kajakowej Żabi Kruk, zrealizowanej w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Na zakończenie spływu dla jego uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje: ciepły poczęstunek, gry i zabawy plenerowe dla dzieci oraz występy artystyczne.

Dodatkowo, w ramach pakietu startowego, każdy z kajakarzy otrzyma koszulkę, bidon na wodę oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu.

Podczas spływu o bezpieczeństwo kajakarzy dbać będą ratownicy wodni Gdańskiego Ratownictwa Wodnego.

Więcej informacji na stronie: www.ekajaki.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »