Bieg Westerplatte to jeden z najstarszych ulicznych biegów w Polsce, ale trasa, termin i lokalizacja imprezy sprawia, że znaczenie tych zawodów wykracza daleko poza zwykłą sportową rywalizację. Podczas tegorocznej edycji Biegu Westerplatte z dystansem 10 kilometrów zmierzą się także samorządowcy, dla których stworzona zostanie odrębna kategoria zmagań. W ten właśnie sposób powstała „Samorządowa dziesiątka”.

Oczywiście idea powstania zza przysłowiowego, urzędniczego biurka, założenia sportowych butów i wzięcia udziału w sportowej rywalizacji jest samorządowcom dobrze znana, natomiast tym razem stworzono im warunki do ścigania się we własnym gronie w ramach wielkiej, popularnej, masowej imprezy. Nie bez znaczenia jest także termin zawodów.

– Samorząd terytorialny powstał w 1990 na bazie ustawy samorządowej opracowanej przez zespół ekspertów pod kierownictwem profesora Jerzego Regulskiego. W przyszłym roku obchodzona będzie okrągła, trzydziesta rocznica tych wydarzeń. Kategorię samorządowców podczas Biegu Westerplatte zamierzamy natomiast wprowadzić już teraz, ponieważ obchodzimy okrągły jubileusz pierwszych, częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. Otrzymaliśmy już dużo zapytań dotyczących udziału w imprezie, nie tylko z Pomorza, ale i z całej Polski. Spodziewamy się ponad stu uczestników i zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia swojego udziału w Biegu – podkreśla Andrzej Banach, dyrektor Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, partnera imprezy.

Rzeczywiście, zapisy do 57. Biegu Westerplatte potrwają do 1 września włącznie, więc warto swój udział potwierdzić już dziś. Co więcej, dystans 10 kilometrów sprawia, że nie jest jeszcze za późno, żeby zacząć przygotowania do Biegu, korzystając chociażby z darmowych zajęć biegowych organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu w ramach projektu Aktywuj się w Gdańsku. Każda w miarę aktywna osoba, po kilku tygodniach przygotowań, powinna być w stanie pokonać dystans 10 kilometrów.

Proces rejestracji dla uczestników “Samorządowej dziesiątki” różni się jedynie tym, że należy dodatkowo zaznaczyć kategorie, o których mowa poniżej.

ZAPISY DO 57. BIEGU WESTERPLATTE

Podczas Samorządowej dziesiątki wyłonieni zostaną:

– Najszybszy pracownik samorządowy w kategorii kobiet i mężczyzn,

– Najszybszy samorząd terytorialny (suma najlepszego czasu kobiety i mężczyzny z danego samorządu),

– Najszybszy ośrodek regionalny Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (suma najlepszego czasu kobiety i mężczyzny z danego ośrodka FRDL).

Niezależnie od tych kategorii uczestnicy są klasyfikowani w ogólnych kategoriach biegu.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »