Dzieci i młodzież z gdańskich szkół nie mogły narzekać na nudę i chętnie wzięły udział w zorganizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu i współpracujące z nim podmioty Feriach Zimowych. Dzięki temu młode gdańszczanki i gdańszczanie mogli spędzić czas aktywnie i ciekawie.

Najliczniej młodzież wzięła udział w Zimowej Szkole Ratownictwa. Zajęcia odbywały się na Pływalniach GOS na Stogach, Chełmie, Osowej i Oruni.

W zajęciach Zimowej Szkoły Ratownictwa wzięło udział 180 dzieci na czterech pływalniach. Niektórzy byli z nami przez jeden tydzień ferii, ale nie brakowało osób, które szkoliły swoje umiejętności pływackie oraz podstawy ratownictwa przez dwa tygodnie. Dobrym zwieńczeniem Ferii były Młodzieżowe Mistrzostwa ratownictwa Wodnego, które odbyły się na Pływalni Chełm w niedzielę, 11 lutego. W imprezie wystartowało 60 osób – mówi Łukasz Iwański, kierownik Kąpielisk Morskich w Gdańsku.

Nie ulega wątpliwości, że część z uczestników Zimowej Szkoły Ratownictwa w przyszłości znajdzie zatrudnienie na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku w okresie letnim, lub na Pływalniach Gos przez pozostałą część roku. Pierwszy krok do zdobycia uprawnień w tym ciekawym, chociaż wymagającym fachu został postawiony.

Podobnie, jak w wielu umysłach została zasiana ciekawość i pasja do żeglarstwa podczas Ferii z Zaruskim. W tym przypadku warsztaty, organizowane przy współpracy z Muzeum Morskim w Gdańsku, zostały podzielone na dwa turnusy

Na oba tygodnie spotkań zgłosiło się więcej osób, niż mieliśmy przewidzianych miejsc. Jak zwykle uczestników zainteresowała stale zmieniająca się oferta Muzeum Morskiego w Gdańsku, a młodzież, tak jak w poprzednich latach, miała okazję poznać podstawy nawigacji, meteorologii czy bezpieczeństwa w ujęciu żeglarskim. Podczas zajęć odwiedził nas też dziennikarz lokalnych mediów i po uczestnikach widać było, że są autentycznie zainteresowani tematyką morską, a sami deklarowali dalszą chęć edukacji w tym kierunku, także Ferie z Zaruskim uważam za udane – podsumowuje prowadzący zajęcia Piotr Królak.

Dziesiątki dzieci z gdańskich szkół wzięły też udział w zajęciach, organizowanych na obiektach GOS, takich jak półkolonie judo, odbywające się w hali walk przy ulicy Traugutta 29, Aktywne Ferie z Lechia Tennis Club czy treningi badmintona w Sport Parku Przymorze.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »