Tegoroczny sezon startowy rozpoczynamy od zawodów #RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej. Ten urokliwy zakątek Gdańska pod koniec lutego powinien prezentować się naprawdę zjawiskowo, a program zawodów dodatkowo wzbogacą podczas tej edycji zmagania Nordic Walking. Zarówno biegacze jak i zwolennicy dynamicznego marszu z kijami będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.

Zmagania podczas #RUNGDN Sobieszewo w ostatnich latach były jednymi z ulubionych przez gdańskich biegaczy, głównie za sprawą unikalnego klimatu samej Wyspy i bliskości tamtejszej natury, jak i specyficznej, ciekawej, przyjemnej do pokonywania trasy. Tegoroczna odsłona #RUNGDN niesie ze sobą kilka zmian. Przede wszystkim 10 minut po biegaczach w trasę ruszą zawodnicy Nordic Walking, którzy nie mieli wcześniej okazji rywalizować w tej lokalizacji. Poza tym zmieni się także sama trasa – zamiast dwóch pętli o długości 2,5 kilometra uczestnicy do pokonania będą mieli jedno, 5-kilometrowe okrążenie, a co za tym idzie – dostaną okazję na dalszą, dokładniejszą eksplorację szutrowych ścieżek Wyspy Sobieszewskiej. Nie zmieni się natomiast świetne samopoczucie oraz wysoki poziom endorfin, zawsze towarzyszące wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej imprezy.

Nowością będzie też gromadzenie punktów oraz klasyfikacja ogólna cyklu biegów #RUNGDN na dystansie 5 kilometrów. Szanse na czołowe miejsca w rankingu będą więc mieli nie tylko najszybsi, ale i najwytrwalsi, regularnie startujący biegacze. Na swojego rodzaju cykl Grand Prix składać się będą zawody:

  • #RUNGDN Sobieszewo – 25 lutego 2023 – Wyspa Sobieszewska, godz. 11:00
  • #RUNGDN Oliwa – 27 maja 2023 – Polana przy Drodze Marnych Mostów, godz. 11:00
  • #RUNGDN Orunia – 07 października 2023 – Park Oruński, godz. 11:00
  • #RUNGDN Hevelianum – 28 października 2023 – Góra Gradowa, godz. 11:00

Terminy te warto więc już teraz wpisać w swój terminarz biegowy i zarezerwować sobie wolny czas!

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie pamiątkowy medal, a miejsca na podium nagradzane będą specjalnymi statuetkami. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.

 

Więcej informacji na www.rungdn.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »