Od uroczystego otwarcia sezonu żeglarskiego minęło już kilkanaście dni, a miłośnicy żeglowania nie próżnują. 8 i 9 czerwca na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się tradycyjne już o tej porze roku Regaty o Puchar Mariny Gdańsk – Marina Granaria Cup. Impreza, która zalicza się do cyklu Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski odbędzie się już po raz trzynasty.

W regatach wezmą udział załogi startujące na jednostkach w klasach: ORC, KWR oraz OPEN., a na program imprezy składają się trzy wyścigi:

  • sobota, 8 czerwca 2019

11:00  I wyścig

14:00  II wyścig – 15 min. po zamknięciu linii mety I wyścigu

  • niedziela, 9 czerwca 2019

11:00  III wyścig

Udział w zawodach zapowiedzieli czołowi żeglarze z Trójmiasta i województwa Pomorskiego, podobnie jak w poprzednich latach nie powinno zabraknąć też uczestników ze Szwecji, Rosji czy Niemiec. Bazą regat będzie oczywiście Marina Gdańsk, która przyjmie i ugości startujące w zawodach jednostki już w piątek, 7 czerwca.

Trasa regat została wytyczona tak, by widzowie zgromadzeni na molo w Brzeźnie lub na plaży mogli z niedużej odległości śledzić zmagania załóg. Tym bardziej widowiskowe, im lepsze warunki pogodowe, które w przypadku korzystnych wiatrów pozwolą jachtom na rozwinięcie efektownych żagli – spinakerów. Takie łódki stanowią wtedy wdzięczny obiekt do fotografowania.

To jednak nie wszystkie atrakcje dla widzów, którzy interesują się żeglarstwem. W sobotę o godzinie 18 w Marinie Gdańsk przy ul. Szafarnia odbędzie się spotkanie żeglarskie, podczas którego wystąpią Old Marinners oraz EKT Gdynia. Udział w wieczorze żeglarskim mogą wziąć nie tylko uczestnicy regat, ale i wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką. Uroczyste zakończenie regat, wraz z dekoracją zwycięzców odbędzie się zaś w niedzielę o godzinie 16.

Sponsor tytularny: Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o.
Partnerzy: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Gdańskie, Muzeum II Wojny Światowej, Eljacht, Szymon Jacht, Spider Tomasz Malinowski,  Sportis S.A.
Partnerzy medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, sailbook.pl, www.gdansk.pl, trojmiasto.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »