Piękna lokalizacja nad Morzem Bałtyckim, niezwykle szybka trasa i zapierający dech w piersiach finisz na gdańskim molo. Challenge Family dodaje do swojego kalendarza nowy wyścig. W dniach 19 – 20 czerwca 2021 roku odbędzie się Challenge Gdańsk. W tej edycji imprezy będzie mogło wystartować 1750 zawodników.

Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że po blisko trzech latach pracy możemy ogłosić nowy wyścig i zaprosić wszystkich zawodników do udziału w zawodach w pięknym mieście Gdańsk – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

To olbrzymi honor, ale jednocześnie wielka odpowiedzialność jaka wynika ze sprowadzenia marki Challenge Family ponownie do Polski – dodaje Greczyło.

W ramach Challenge Gdańsk rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach – dystans średni (1,9 km – 90 km – 21,1 km) z udziałem maksymalnie 1000 zawodników oraz Sprint (0,75 km – 20 km – 5 km) z udziałem maksymalnie 750 zawodników. W takich zawodach każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy dłuższego wysiłku mogą wystartować na dystansie średnim, a zawodnicy, którzy skupiają się na krótszym dystansie z pewnością odnajdą się na sprincie.

Zawody Challenge Gdańsk rozpoczną się na gdańskiej plaży, a etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok Stadionu w Letnicy, który był jedną z aren Euro 2012 oraz obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i parku Ronalda Reagana. Meta zawodów będzie zlokalizowana na molo w Gdańskim Brzeźnie.

Będziecie mieli okazję rywalizować w otoczeniu niezwykłej przyrody, w historycznym, ale i nowoczesnym mieście – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Jako mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie jestem zawsze dumny i szczęśliwy, kiedy w Gdańsku możemy gościć międzynarodową imprezę. Pomimo zakończenia sportowej kariery pozostaję aktywny i z wielką przyjemnością obserwuję zmagania zawodników. Nie mogę się już doczekać tych wyjątkowych zawodów, które odbędą się w moim mieście. Zachęcam wszystkich, którzy czują się na siłach, aby wzięli udział w Challenge Gdańsk. Niech każdy wybierze dystans na miarę swoich możliwości i niech wygra najlepszy! – mówi Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu.

Challenge Gdańsk jest dla Challenge Family bardzo ważnym punktem w naszym kalendarzu – wyjaśnia CEO Jort Vlam. Polska jest pięknym krajem, a Gdańsk jest miastem równie pięknym co wyjątkowym. To fantastyczne miejsce na rozegranie tych zawodów. Myślę, że ta lokalizacja ucieszy wszystkich sportowców nie tylko z Europy, ale również z innych kontynentów. W weekend 19 – 20 czerwca czeka nas niezapomniany i spektakularny wyścig – podkreśla Jort Vlam.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »