Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, mieszczący się przy alei Grunwaldzkiej 244 będzie areną zmagań najlepszych na Starym Kontynencie  zawodników do lat 18, uprawiających 7-osobową, olimpijską odmianę rugby. Dwudniowy turniej z udziałem reprezentacji Polski odbędzie się w najbliższy weekend, 17 i 18 sierpnia. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Stadion, administrowany przez Gdański Ośrodek Sportu został zmodernizowany między innymi właśnie na takie okazje. Biorąc pod uwagę rangę i poziom zainteresowania młodzieżowymi Mistrzostwami Europy, powinien świetnie spełnić swoją rolę.

– Na tych obiektach przygotowywaliśmy się do imprezy, tutaj mieliśmy zgrupowanie, na tym stadionie rozegraliśmy też turniej towarzyski, w którym oprócz naszej reprezentacji wzięły udział także drużyny Litwy i Rosji. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani – zapowiada trener reprezentacji Polski do lat 18 w rugby 7-osobowym, Jakub Seklecki.

W Gdańsku pojawi się 12 najlepszych europejskich drużyn do lat 18 w olimpijskiej odmianie rugby. Należy podkreślić, że „siódemki” to bardzo dynamiczna, widowiskowa i interesująca odmiana tej dyscypliny sportu, ze znacznie prostszymi i bardziej czytelnymi zasadami gry niż w przypadku „piętnastek”. W dodatku formuła turnieju sprawia, że na boisku bardzo dużo się dzieje, jeden mecz trwa kilkanaście minut, a podczas godziny widzowie mogą obejrzeć aż trzy różne spotkania.

Dwanaście drużyn zostało podzielonych na trzy, czterozespołowe grupy. Na sobotę zaplanowano rywalizację w grupach, w niedzielę natomiast odbędzie się faza pucharowa oraz mecze o poszczególne miejsca. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 2 z 3 zespołów z trzecich miejsc, liczy się więc każdy mecz i każdy punkt. Kibiców z pewnością najbardziej interesować będą występy Polaków, którzy trafili do arcytrudnej grupy razem z Francją, Portugalią i Rumunią.

– Planem minimum jest dla nas pozostanie w gronie tych 12 najsilniejszych drużyn w Europie. Marzeniem byłoby oczywiście stanięcie na podium, ale wydaje się, że te drużyny, który przyjadą tu walczyć o medale są poza naszym zasięgiem. Dlatego miejsce piąte byłoby dla nas ogromnym sukcesem – podkreśla wicekapitan reprezentacji Polski, Artur Bryl.

Gry odbywać się będą w sobotę od godziny 11 do 19 , niedziela rozpocznie się ćwierćfinałami, także o godzinie 11. Półfinały zaplanowano na 14:30, a mecze o poszczególne miejsca zaczną się kwadrans po 15. Pierwszego dnia zmagań Biało-czerwoni zamykać będą każdą serię gier fazy grupowej.

Godziny sobotnich spotkań Polaków:

12:50 Polska – Portugalia
15:35 Polska – Francja
18:20 Polska Rumunia

Mistrzostwa Europy Mężczyzn U18 w Rugby 7’s

Organizatorzy: Rugby Europe, Pomorski Okręgowy Związek Rugby, Polski Związek Rugby
Partnerzy: Miasto Gdańsk, GIWK, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Rhino, Sociale Generale, Ministerstwo Sportu i Turystyki

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »