Nietypowa trasa oraz okazja do błyskawicznego „zwiedzenia” jednego z najpiękniejszych obiektów piłkarskich w Europie ściągnęły na start Stadionowej Piątki blisko 150 biegaczek i biegaczy z Trójmiasta i okolic. Bezkonkurencyjny w tej wyjątkowej imprezie okazał się Patryk Sowiński, który dystans niespełna 5 kilometrów pokonał w nieco ponad kwadrans.

Zawodnicy na trasę ruszyli w niedzielne, ciepłe przedpołudnie. Podobnie jak w przypadku Plażowej Piątki, także i tym razem nie obyło się bez „niespodzianki” dla biegaczy, tutaj w postaci podbiegów i zbiegów po schodach Stadionu Energa. Trasa wiodła więc nie tylko promenadą wokół obiektu piłkarskiego, ale również dookoła murawy, oraz trybunami i korytarzami futbolowej areny. Jeśli dodamy do tego wysoką wilgotność powietrza – warunki nie należały do najłatwiejszych. Najlepiej poradził sobie w nich Patryk Sowiński /22 BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO/, który uzyskał wynik o ponad minutę lepszy niż reszta stawki!

– Urozmaicona trasa, było też trochę asfaltu, więc można było się rozpędzić. Na odcinkach po schodach trzeba było pokazać swoją moc w nogach. Zbiegając trzeba było zachować ostrożność. Z pewnością było to coś innego, a po dłuższej przerwie każdy start cieszy. Trasa może nie na rekordy, ale w sam raz, żeby się dobrze pobawić – mówił na mecie zwycięzca.

Ponieważ zawodnicy nie ruszali na trasę jednocześnie, tylko piątkami, w pięciosekundowych odstępach czasu, końcowe wyniki były znane dopiero gdy wszyscy uczestnicy przekroczyli linię mety. Drugi rezultat uzyskał Filip Siwiak, znany w social mediach jako Biegający Tata, a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Bagrowski /RADOŚĆ BIEGANIA/ z Gdańska.

– Podczas Plażowej Piątki byłem ósmy, ale popracowałem nad formą i udało mi się poprawić wynik. Fajna, ciekawa trasa z nietypowymi podbiegami. Przez Stadion Energa biegłem już przy okazji Maratonu Gdańsk, ale dziś można go było zwiedzić trochę dokładniej. Podczas biegu jak zwykle dopingowały mnie żona i córeczka, którym chciałem podziękować – mówił po dekoracji Filip Siwiak.

W klasyfikacji Pań, podobnie jak podczas Plażowej Piątki na podium znalazły się Zuzanna Głombiowska /Gdynia – RUNPASSION.PL TEAM/ oraz Katarzyna Butowska /Starogard Gdański/, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Tym razem pogodziła je gdańszczanka Małgorzata Tuwalska /LKS ZANTYR SZTUM/, wielokrotna triumfatorka biegów organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu.

– Trasa wymagająca, szczególnie trudne były dla mnie zbiegi po schodach, bo trzeba było uważnie patrzeć pod nogi. Fajny, szybki bieg. Podobała mi się też organizacja, szczególnie ten start piątkami, dobrze, że nie musieliśmy ruszać wszyscy razem jak podczas innych imprez – chwaliła najlepsza w klasyfikacji kobiet Małgorzata Tuwalska.

Dla najlepszych Partner Stadionowej Piątki, Olivia Star Top, ufundował nagrody. Dla najlepszych trzech kobiet i mężczyzn przewidziano vouchery, o wartości, odpowiednio:

  • I miejsce – 200 PLN
  • II miejsce – 150 PLN
  • III miejsce – 100 PLN

które można zrealizować właśnie w Olivia Star Top.

Tym czasem my już teraz zaczynamy przygotowania do kolejnej imprezy biegowej, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Kolejne edycje Biegów na Piątkę odbędą się w terminach:

  • TPK Gdańska Piątka – 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa, start godzina 10:00
  • Parkowa Piątka – 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana, start godzina 10:00

 

#CzasNaGdańsk

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »