Już w najbliższy weekend, 13 oraz 14 lipca 2019 po raz ósmy wystartuje Triathlon Gdańsk. To wydarzenie, które od kilku lat kumuluje potężną dawkę sportowych emocji w wyjątkowej, nadmorskiej scenerii przy molo w Brzeźnie. Setki zawodników co roku wybiera Gdańsk na miejsce startu na dystansie olimpijskim, tworząc tutaj swoje sportowe historie.

Wyzwanie podejmują doświadczeni, czołowi triathloniści, ale nie brakuje również wielu debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Lokalizacja Triathlonu Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy i zawiera w sobie wszystko, co stolica Pomorza ma do zaoferowania najlepszego w okresie letnim.

Uczestnicy zaczynają od morza – piaszczyste plaże i 1500 metrów do przepłynięcia w Bałtyku, wokół malowniczo usytuowanego Molo w Brzeźnie – miejsca, które codziennie odwiedzają tysiące gdańszczan i  turystów.

Dobieg z wody do strefy zmian jest naprawdę krótki, zatem nie traci się dużo czasu, żeby ruszyć na kolejny etap – 40 kilometrów na rowerze w mieście, które pod względem długości ścieżek rowerowych nie ma sobie równych w Polsce! W Gdańsku praktycznie wszędzie można dojechać rowerem, a trasa Triathlonu to tylko zachęta, żeby właśnie w ten sposób poruszać się po mieście. W trakcie jazdy rowerem przejeżdża się również przez najdłuższy w Polsce tunel, prowadzący pod Martwą Wisłą oraz w okolicach Stadionu Energa Gdańsk, jednego z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie, który wyjątkowo pięknie prezentuje się w promieniach lipcowego słońca!

Na koniec czeka 10 kilometrów biegu “w przepięknych okolicznościach przyrody” – przez nadmorskie tereny zielone oraz deptak, które codziennie przemierzają tysiące osób. To miejsce, gdzie na co dzień można wybrać się na spacer, ale też dać „odpocząć głowie” po pracy podczas lekkiego truchtu, lub mocnego, biegowego treningu.

Podczas Gdańsk Triathlonu to wszystko można połączyć w ramach jednej, sprawnie zorganizowanej imprezy. Przy dodającym sił w trudnych chwilach dopingu setek zgromadzonych wzdłuż trasy kibiców, w otoczeniu wspaniałych, godnych podziwu sportowców. Tutaj każdy, kto wyruszy w trasę i przekroczy metę jest zwycięzcą i bohaterem. Dołączenie do tego grona to zaszczyt. Tym bardziej, że wydarzenie każdego roku ściąga czołowych zawodników w kraju. Ostatnie dwie wygrane z rzędu padły łupem Bartosza Banacha, który został ambasadorem tegorocznej, ósmej edycji.

W pakiecie startowym znajdzie się m.in. pamiątkowy medal odlewany wręczany na mecie, wysokiej klasy koszulka techniczna, dedykowana tej edycji imprezy, numery startowe, czepek, upominki od sponsorów i partnerów Imprezy oraz inne gadżety. Pakiety startowe można nabyć jeszcze w Biurze Zawodów na terenie imprezy.

Imprezą towarzyszącą jest również Triathlon dla Dzieci. 150 młodych, zgłoszonych uczestników będzie rywalizować w czterech kategoriach:

  • Fun Race: 50 m – 200 m – 100 m (3-6 lat, z udziałem opiekuna)
  • Dzieci Młodsze: 100 m – 1000 m – 200 m (7-9 lat)
  • Dzieci Starsze: 200 m – 1800 m – 1000 m (10-13 lat)
  • Młodzicy i Juniorzy Młodsi: 300 m – 3600 m – 2000 m (14-17 lat)

Oprócz niezapomnianych wrażeń z trasy, na uczestników dziecięcej odsłony Triathlonu Gdańsk czekają znajdujące się w pakiecie startowym: czepek, numer startowy oraz pamiątkowy medal. W przypadku Fun Race nie będzie obowiązywał pomiar czasu, nie będzie także przyznawanych miejsc. Dla zawodników, którzy zajmą lokaty na podium w pozostałych kategoriach wiekowych organizator przewiduje puchary.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Partnerzy: Oceanic, Ulta SPORTS, Aqua Sphere, TREC WEAR, Baltiqa Day Spa, Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk Sp. z o.o.
Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, akademiatriathlonu.pl, trojmiasto.pl, gdansk.pl
Partner społeczny: Fundacja Hospicyjna

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »