Trzeci rok z rzędu Gdańsk Maraton, organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu, zdobywa tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na dystansie maratonu, w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl.

Ubiegłoroczny, 3. Gdańsk Maraton po raz kolejny otrzymał wyróżnienie Złoty Bieg przyznane przez samych biegaczy oceniających poziom organizacyjny. W głosowaniu mogli wziąć udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu i głosowali tylko i wyłącznie na biegi, w których sami brali udział. Ponadto, impreza zdobyła miejsce na podium w kategorii imprez masowych powyżej 1000 uczestników, uwzględniające wszystkie biegi masowe w Polsce na różnych dystansach.

Więcej informacji na temat głosowania można znaleźć na stronie organizatora plebiscytu: https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=14&action=17

  1. Gdańsk Maraton zdobył dodatkowo wyróżnienia w kategoriach:
  • Biegi masowe powyżej 1000 uczestników – 2. miejsce
  • Miasta powyżej 100.000 mieszkańców – 1. miejsce
  • Biegi organizowane przez urzędy miast, gminy, OSIRy – 4. miejsce
  • Województwo Pomorskie – 2. miejsce

Oprócz maratonu, biegacze docenili również organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk 55. Bieg Westerplatte, który otrzymał wyróżnienia w czterech kategoriach.


4. Gdańsk Maraton to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku i skorzystać z niższej opłaty startowej obowiązujące, która z dniem 1 marca przejdzie w kolejny, wyższy próg.

SZTAFETA MARATOŃSKA – Start w sztafecie to znakomita forma integracji. Zaproście kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zbierzcie 4-osobową drużynę i zgłoście się do sztafety. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,5 km/8 km/10,3 km/7,4 km), powoduje, że 4. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego! Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają maratoński pakiet startowy.

BIEG NA 5 KM – Start na dystansie 42,195 km to wielkie wyzwanie dla uczestników. Chcemy jednak, by ten weekend był świętem również dla Was i Waszych rodzin. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w Biegu na 5 km, którego meta jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później finiszować będą maratończycy. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km przygotowaliśmy pamiątkowy  medal. Przewidzianych jest 2000 miejsc.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: gdanskmaraton.pl ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »