Na tę chwilę czekało wiele osób, które swój kalendarz tygodniowej aktywności układa w oparciu o darmowe zajęcia programu Aktywuj się w Gdańsku. Już w lutym ruszają pierwsze cotygodniowe spotkania podczas Waszych ulubionych treningów, a w kolejnych tygodniach będziemy ogłaszać początek kolejnych zajęć. Zatem kalendarze w dłoń – startujemy już w najbliższy wtorek, 13 lutego 2024 roku!

Zumba

Najwięcej pytań, oczekiwań i emocji towarzyszy od lat zajęciom Zumby oraz Zumby Gold, prowadzonych przez niezrównaną Anię Cegłowską. W tym roku, aż do grudnia, z instruktorką będziemy spotykać się we wtorki o godzinie 20.30 w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej 61. Zajęcia trwać będą godzinę, a ich termin oraz lokalizacja – jak co roku – zmienią się prawdopodobnie w okresie letnim.

Joga

W tym samym obiekcie, czyli w MHS przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbywać się będą też zajęcia Jogi. Trwające półtorej godziny spotkania zaplanowane zostały na czwartki o godzinie 19:30, a gdy zrobi się cieplej, prawdopodobnie również przeniosą się w plener.

Gimnastyka dla seniorów

W piątki o godzinie 11:30 przez godzinę trwać będzie Gimnastyka dla seniorów. Podobnie jak w poprzednim roku spotkania odbywać się będą w Hali Sportów Walki przy ul. Traugutta 29.

Zdrowy kręgosłup, techniki relaksacyjne, oddychanie

Seniorom, ale i osobom młodszym polecić też można nowe w programie zajęcia Zdrowy kręgosłup, techniki relaksacyjne, oddychanie. Odbywać się będą w każdą środę o godzinie 20:00 i potrwają 60 minut. Miejscem spotkań będzie Sala fitness (dawna siłownia) w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29. Ze względu na ograniczenia sali, w której odbywają się zajęcia, obowiązuje limit uczestników i zapisy – https://elektronicznezapisy.pl/event/10427.html. Zapisy uruchamiane są na tydzień przed datą zajęć.

Biegi przeszkodowe OCR

Zajęcia OCR to nowa pozycja w harmonogramie darmowych treningów organizowanych w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Spotkania będą odbywać się w Parku im. R. Reagana (w okolicach przeszkody OCR – Elite Combo T-Rex) w każdą sobotę o godzinie 9.45. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą podnieść swoją sprawność ogólną, ale także startujących w biegach przeszkodowych takich jak Amberman i chcących osiągać w nich jak najlepsze wyniki. Pierwsze zajęcia odbędą się już 24 lutego.

W aktywnym ciele zdrowy duch

Co tygodniowe spotkania “W aktywnym ciele zdrowy duch”, które odbywać się będą aż do jesieni w każdą niedzielę o godzinie 9.00 przy Zbiorniku Jasień, to gratka dla tych wszystkich, którzy wolny od pracy dzień lubią rozpocząć od ruchu i wysiłku, który nastroi ich pozytywnie na resztę weekendu. Pierwsze zajęcia tego cyklu rozpoczną się już 3 marca.

Pilates oraz Nordic Walking dla wsparcia leczenia onkologicznego kobiet

Zajęcia Pilates oraz Nordic Walking, dedykowane w szczególności kobietom w trakcie leczenia raka piersi. Zajęcia Pilates odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19, w sali fitness Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29 (wejście przez budynek biurowy). Czas trwania wynosić będzie 60 minut. Treningi nordic walking będą obywały się co 2 tygodnie, w soboty o godzinie 10, przy czym ich lokalizacja będzie zmienna.

Inauguracja nastąpi na Zaspie – zbiórka na parkingu nadmorskim przy ul. Czarny Dwór – lokalizacja.

Kolejne spotkanie będzie miało miejsce na parkingu przy przystanku PKM Gdańsk Jasień – lokalizacja.

Cykl zbiórek Zaspa – Jasień będzie naprzemienny. Czas trwania treningów wynosić będzie 60 minut.

Pierwszy etap projektu będzie realizowany do 30 czerwca. Powrót nastąpi po przerwie wakacyjnej, 1 września. Zakończenie drugiego etapu to 31 grudnia 2024 r.

Nordic Walking – marsze z kijkami i gimnastyka przy zbiorniku retencyjnym

Nowa propozycja w programie Aktywuj się w Gdańsku to marsze z kijkami z elementami gimnastyki. Zajęcia angażują stosowanie siły do kijków z obu stron, a także rozwijają wytrzymałość i zwiększają stabilności całego ciała. Prawidłowo przeprowadzony trening odciąża stawy, a także redukuje tkankę tłuszczową. Zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości uczestników zajęć.

Terminy:

  • poniedziałek – godz. 18:00
  • piątek – godz. 18:00

Zbiórka https://maps.app.goo.gl/eSE6SMbTCMga2UAS6?g_st=ic

Kolejne propozycje

Oczywiście to nie wszystko, co do zaproponowania będzie miał program Aktywuj się w Gdańsku w 2024 roku, a inaugurację pozostałych zajęć ogłaszać będziemy niebawem, w osobnych komunikatach. Wśród pozycji, które nie zabraknie w tegorocznej edycji programu są treningi biegowe oraz  Aktywuj się w ratownictwie na lato.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »