Jak co roku, na zakończenie sezonu, płyniemy “Generałem Zaruskim” w rejs z miłośnikami jesiennego Bałtyku. Będzie miał on formułę intensywnego szkolenia dla doświadczonych żeglarzy – tytułowych “Orłów”, czyli jachtowych sterników morskich i traktujemy go także jako sposobność do poznania ewentualnych kandydatur na stanowiska oficerów wachtowych Zaruskiego w przyszłych sezonach. Z tego właśnie powodu sam program szkoleniowy jest na zaawansowanym poziomie.

Zgłoszenia

Będzie to ostatni pełnomorski rejs sezonu. Trasa rejsu, bliżej jego terminu, zostanie opracowana na podstawie prognoz pogody tak, by żeglowanie było optymalne. Zawsze staramy się jak najwięcej czasu spędzić w morzu, ale nie zabraknie też wizyt w urokliwych bałtyckich portach Skandynawii, zachodniej Europy czy wschodnich sąsiadów z Unii Europejskiej. Wszystko zależy od pogody i programu szkoleniowego. Zdarzały się już naprawdę sztormowe edycje tej imprezy. Październik to miesiąc nieprzewidywalny pogodowo i dlatego przebieg tego rejsu może być niespodzianką. Ale amatorów tego rodzaju wyzwań nie brakuje i tym razem również spodziewamy się szybkiego skompletowania załogi.

  • Wymagane minimum 18 lat i brak przeciwskazań (w tym zdrowotnych) do odbycia rejsu morskiego
  • Uczestnicy rejsu stanowią załogę szkolną i biorą udział w związanych z żeglugą i obsługą statku czynnościach, przydzielonych poszczególnym wachtom (dojrzałość fizyczna i psychiczna)
  • Uczestnicy otrzymują oficjalną koszulkę polo, opinię z rejsu oraz pamiątkowe tablo załogi
  • W rejsie pełnomorskim może wziąć udział 20 osób załogi szkolnej
  • Na żaglowcu załoga ma zapewniony nocleg, pełne wyżywienie i ubezpieczenie (NNW, koszty leczenie za granicą i mienie osobiste)
  • Aby się przygotować i potem pełniej przeżyć żeglarską przygodę, zachęcamy do lektury artykułów: Jak sie przygotować i Podręcznik załoganta
aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »